Viranşehir Belediyesinden Ağustos Ayı Meclis Toplantısı

Viranşehir Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin başkanlığında gerçekleştirildi.

1046 kez okundu.
Viranşehir Belediyesinden Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Advert

ViranşehirBelediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin başkanlığında gerçekleştirildi.

Meclis toplantı salonunda halka ve basına açık yapılan Ağustos ayı meclis toplantısının birinci birleşiminin birinci oturumu, yoklama, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, katılımlarından dolayı belediye meclis üyelerine teşekkür ederek, alınacak kararların hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.


Antalya ve çevresinde çıkan orman yangınlarından dolayı duyduğu üzüntüyü belirten Başkan Ekinci, hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.
Başkan Ekinci, ayrıca Konya’da bir eve yapılan saldırıda aynı aileden 7 kişinin hayatını kaybettiği olayı şiddetle kınadığını belirterek, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, aileye ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diledi.
Yapılan konuşmanın ardından meclis üyelerinin gündem dışı verdikleri soru önergeleri tek tek okunarak, bazıları gündem maddelerine eklendi, bazıları da komisyonlara sevk edildi.
Verilen soru önergelerinden sonra,1/1000 İmar Planının yapılması, Köy yerleşik alan sınırlarının onaylanması, Araştırma ve inceleme komisyon üyelerinin yeniden seçilmesi ve Sözleşmeli personel çalıştırılması maddelerinden oluşan gündeme geçildi.
Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ile İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Nuri Çiftçi, 1/1000 İmar Planının yapılması maddesi hakkında meclis üyelerine bilgi verdikten sonra, madde oy birliği ile komisyona sevk edildi.
Köy yerleşik alan sınırlarının onaylanması maddesi de oybirliği ile komisyona sevk edilirken, diğer gündem maddeleri ise yarın görüşülecek.
Yaklaşık 1.30 saat süren Ağustos ayı meclis toplantısının ikinci birleşimine yarın devam edilecek.

 

# Viranşehir Belediyesinden RHA. rhaajans Ağustos Ayı meclis toplantısı SON DAKİKA | bir Devam başkan başkanı orman Başladı Sonra
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB, e-sınav salonu sayısını 500’e çıkarıyor
MEB, e-sınav salonu sayısını 500’e çıkarıyor
Akşener:
Akşener: "Cumhurbaşkanı adayı olmayacağım, başbakanlığa adayım"