Coşkun Sayıyı Yetersiz Bulup, Eleştirdi: En Az 6 Bin Olmalı

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında İŞKUR İl Müdürlüğü üzerinden İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan okullarda istihdam edilmek üzere Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü üzerinden Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında verilen personel sayısını eleştirdi.

1073 kez okundu.
Coşkun Sayıyı Yetersiz Bulup, Eleştirdi: En Az 6 Bin Olmalı Advert

Memur-Sen ve Eğitim- Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında İŞKUR İl Müdürlüğü üzerinden İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan okullarda istihdam edilmek üzere Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü üzerinden Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında verilen personel sayısını eleştirdi.

COŞKUN: ''EN AZ 6 BİN KİŞİ LAZIM''

Okullarda istihdam edilecek olan personel sayısının yetersiz olduğuna dikkat çeken Coşkun, özellikle temizlik personellerinin okullar adaha fazla ihtiyaç olduğuna vurgu yaptı. 2450 temizlik personelinin ihtiyacı karşılamaktan uzak olduğunu söyleyen Coşkun, Şanlıurfa İl Mili Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan okullarda istihdam edilmek üzere İŞKUR Şanlıurfa İl Müdürlüğü üzerinden Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında 2 Bin 450 temizlik personeli verilmesini anlamış değilim. İlimizde sınıflar kalabalık ,22250 okulumuz mevcuttur. Öyle okullarımız var ki derslik sayısı 30´a yakın bu tür okullara en az 3-4 arasında temizlik personeli verilmeli ki temizlik durumu istenilene yakın seviyede olabilsin ama maalesef verilen 2450 temizlik personelin bu ihtiyacı karşılamaktan uzak olduğunu söyleyebilirim. Çünkü verilen personel sayısını okul sayısına böldüğümüzde her okulumuza bir personel düşmektedir. Bu kapsamda Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında ilimize verilen 2450 temizlik personeli maalesef ihtiyacı karşılamaktan uzaktır.''şeklinde konuştu.

Başkan Coşkun sosyal medyada yaptığı açıklamada şunları kaydetti:''DUYAN VAR MI !
Okullarımız açılacak.Okul sayımız fazla,Öğrencilerimiz çok,sınıflarlarımız kalabalık.
Yaklaşık 2250 okulumuz var.TYP den 2450 kişi veriliyor.Yetmez.❗Sayı çok az.❗
En az 6000 alım yapılmazsa okulların temizlik ihtiyacı karşılanmaz.Pandemi var.''ifadelerini kullandı

NEDİR TYP?

Açılımı Toplum Yararına Programlar olan TYP, işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır.

 

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir 1. İdare Mahkemesi'nin Bagfaş'a yönelik kararı
Balıkesir 1. İdare Mahkemesi'nin Bagfaş'a yönelik kararı
Başkan Özyavuz: “Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023”
Başkan Özyavuz: “Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023”