Birecik Kelaynak yolu Meclise taşındı

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde heyelanın meydana gelmesi sonucu ulaşıma kapanan kelaynak üretim istasyonu yolu HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü tarafından Meclise taşındı.

605 kez okundu.
Birecik Kelaynak yolu Meclise taşındı Advert

Birecik ilçesi Kelaynak yolunda geçtiğimiz gün yaşanan heyelan nedeniyle düşen kaya parçaları nedeniyle iki otomobil zarar görmüş ve iki kişi de yaralanmıştı.Yaşanan heyelan nedeniyle HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü TBMM Başkanlığına,İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması nedeniyle yazılı soru önergesi verdi.

Konu ile ilgili Meclise soru önergesi veren Milletvekili Sürücü, "Şanlıurfa'nın Birecik ilçesi, Kelaynak yolunda meydana gelen heyelan sonucu yamaçtan düşen kaya parçaları nedeniyle Birecik-Halfeti yolu ile ilgili bir çalışma olup olmadığını sordu.

Sürücü, önergesinde şu ifadelere yer verdi:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA
Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU tarafından Anayasa’nın 98’inci İçtüzüğün 96’ıncı ve 99’uncu maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

AYŞE SÜRÜCÜ
Şanlıurfa Milletvekili

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi’nde bulunan Kelaynak yolunda sık sık tepelerden kopan kaya ve taş parçaları yoldan geçen araçların üstüne düşmekte ve hayati tehlike oluşturmaktadır. 2 yurttaşımız 29 Ağustos günü araçların üstüne düşen kayalar sebebiyle yaralamış, araç kullanılamaz hale gelmiştir. Bu hususta hızla önlem alınması elzemdir.

Bu Bağlamda

1.Bahsi geçen yol güzergahında daha önce kaç araç zarar görmüştür ?
2. Birecik / Kelaynak yolunda herhangi bir önlem almayı planlıyor musunuz ?
3. Seyir halindeyken üstüne Kaya düşen yurttaşların mağduriyetlerini giderecek misiniz ?

 

# Ayşe Sürücü Birecik Kelaynak yolu Meclise Taşındı. Birecik yolunu sordu Bakan Soylu'ya hdp bir SON DAKİKA | Daha Geçen şanlıurfa Olarak ilgili kişi
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Babacan Trabzon halkıyla buluştu
Babacan Trabzon halkıyla buluştu
Kadıköy Yarı Maratonu’nda sporcular şiddete karşı koşacak
Kadıköy Yarı Maratonu’nda sporcular şiddete karşı koşacak