Kaymakamlıktan sosyal medyadaki 'sağlık personeli yok' iddialarına açıklama

Şanlıurfa'nın Siverek Kaymakamlığı, sosyal medyada yer alan Siverek Devlet Hastanesi'nde sağlık personeli yok iddiaları ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

1104 kez okundu.
Kaymakamlıktan sosyal medyadaki 'sağlık personeli yok' iddialarına açıklama Advert

Şanlıurfa'nın Siverek Kaymakamlığı, sosyal medyada yer alan Siverek Devlet Hastanesi'nde sağlık personeli yok iddiaları ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Yapılan yazılı açıklamada, 'İlçemiz Devlet Hastanesi ile ilgili 4 Eylül 2021 tarihinde bazı sosyal medya platformlarında yer alan paylaşımlarda hastanemizde yeterli sağlık personeli bulunmadığı iddiaları üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur.
Siverek Devlet Hastanemiz 13 genel yoğun bakım, 13 yeni doğan yoğun bakım, 6 çocuk yoğun bakım, 46 poliklinik odası, 18 diyaliz yatak sayısı ve 2/B acil servis sayı ve seviyesi ile toplam 220 yataklı fiziksel imkanlarının yanında; 1 başhekim, 2 Başhekim yardımcısı, 1 İdari işler müdürü, 1 sağlık bakım müdürü, 1 sağlık bakım müdür yardımcısı, 63 Uzman hekim, 40 pratisyen hekim, 206 hemşire, 100 temizlik görevlisi, 45 güvenlik görevlisi ve 66 bilgi işlem personeli ile 7/24 kesintisiz bir şekilde vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Hastanemizdeki çocuk cerrahi ve cildiye uzmanı eksikliği Sağlık Bakanlığına bildirilmiş, cildiye uzmanı eksikliği yapılan atama ile giderilmiş, çocuk cerrahisi içinse atama beklenmektedir. Ataması yapılan cildiye uzmanı hekim önümüzdeki günlerde hastanemizde görevine başlayacaktır.Paylaşılan bilgilerden de anlaşılacağı üzere hastanemizle ilgili sosyal medyada yer alan paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

 

# 2021 şanlıurfa SON DAKİKA | bir ilgili siverek üzere Sağlık yansıtmamaktadır Kaymakam gerçeği Aziz Gölbaşı yansıtmamaktadır. gerçeği iddialar Siverek Kaymakamı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ağbaba:
Ağbaba: "Faiz indirimi asgari ücrete 8 dolar değer kaybettirdi!"
2 DEAŞ üyesi yakalandı
2 DEAŞ üyesi yakalandı