Sürücü Kurslarından Tepki: Önlem Alınmıyor!

Şanlıurfa Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Mehmet Yıldız, Direksiyon sınav alanlarının yetersiz, işaretleme ve yön levhalarının bulunmadığı belirterek güvenlik tedbirleri alınmadan sınavların yapıldığını iddia etti.

1150 kez okundu.
Sürücü Kurslarından Tepki: Önlem Alınmıyor!
Advert

Şanlıurfa merkez ve 13 ilçede direksiyon sınav alanlarının yetersiz olduğu ileri sürüldü. İşaretleme ve yön levhaların bulunmadığı direksiyon sınav alanlarında güvenlik önlemlerinin alınmadığı ileri sürüldü. 

Direksiyon sınav alanında hiçbir önlemin alınmadan eğitim verildiğini aktaran Şanlıurfa Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Mehmet Yıldız, ‘’Ne yazık ki Şanlıurfa’da sürücü eğitim güzergahında bir dubanın yere sabitlenemediği gibi sınav alanı olduğunu belirten bir tabela bile bulunmaktadır.

Çevre illerimiz ve 81 ilimizin çoğunluğunda dubalar yere sabitlenmiştir ve direksiyon alanı olduğunu gösteren tabelalar mevcuttur fakat Urfanın 13 ilçesinde böyle bir uygulama yoktur.

Sürücü adaylarımızın güvenliği önceliğimiz olmalıdır, fakat çevre yolunda sürücü eğitimi ve sınavı güvenlik tedbirleri alınmadan yapılmaktadır. Yetkililerimizin artık vicdan muhasebelerini gözden geçermelerini istiyoruz.

Bu alanda eğitim verirken hemen hemen hergün kaza yaşanmaktadır.

Önlem alınmadıkça ileride daha kötü sonuçların olacağı görülmektedir.

Olası bir ölümlü kazada bu vebal yetkililerimizin yetkisindedir ve bu vebalin altında kalmamaları için bir an önce uyarı levhaları ve gerekli önlemleri almaları gerekmektedir’’ diye konuştu.

Sürücü Kurslarından Tepki : Önlem Alınmıyor!
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alevi Vakıflar Federasyonu: 73 cemevini öğrencilere tahsis ediyoruz
Alevi Vakıflar Federasyonu: 73 cemevini öğrencilere tahsis ediyoruz
Büyükşehir Ev sahipliğinde Kazak Rüzgarı Esti
Büyükşehir Ev sahipliğinde Kazak Rüzgarı Esti