ŞURO Güvenli Turizm için Denetimlerini Sürdürüyor

ŞURO Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası başkanı Müslüm Çoban ,*Daha güvenli turizm için denetimlere devam ediliyor*

683 kez okundu.
ŞURO Güvenli Turizm için Denetimlerini Sürdürüyor Advert

ŞURO Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası başkanı Müslüm Çoban yaptığı açıklamada “Şanlıurfa ve bölgemizde turizm faaliyetinin daha da güvenli ve yasalara uygun yapılması açısından denetimlere devam ediyoruz, başta Şanlıurfa il Kültür ve Turizm müdürlüğü ile Mardin, Adıyaman, Diyarbakır, Batman il müdürlüklerine de teşekkür ediyoruz.

TUREB Türkiye Turist Rehberleri Birliği ve TÜRSAB Gap BTK Başkanlığına da denetimlerde yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. Şanlıurfa’ya ve bölgemize gelen turistlerin yasalara uygun, güzel bir şekilde ağırlanması ve memnun edilerek uğurlamak için elimizden geleni yapıyoruz.

Hafta içi, hafta sonları da denetimlere devam ediyoruz. Son denetimlere Şanlıurfa il Kültür ve Turizm müdürü sayın Aydın Aslan ve İl Müdürlüğü Denetim Ekibi de eşlik etmiştir. Hem Pandemi koşullarında turizm hareketini denetlemek hem de kaçak seyahat acentası ve sahte rehberler için denetim yapılarak gelen misafirlerin kandırılmadan gezi ve tatillerini yapmaya yardımcı olmak, güzel bir şekilde Şanlıurfa’yı ve bölgeyi tanıtmak için gerekli Çalışma ve denetimler yapılmaktadır. Denetimler bundan sonra da yapılmaya devam edecektir.

Denetimler sebebiyle Urfa ve bölge turizmin de gelen misafirlerden şikayet sayıları da azalmaktadır. Bir çok Seyahat acentesi ve turist rehberleri bu uygulamadan oldukça memnunlar. Ayrıca Şanlıurfa Balıklıgöl civarında da yapılan sesli uyarılar ile anlatım ve tanıtımları kokartlı turist rehberlerinin yapması gerektiği sürekli anons edilmektedir; bu uygulamada çok yerinde ve Türkiye’de bir çok şehire ilham kaynağı olmuştur. Şanlıurfa ve bölge turizmi için bu güzel uygulamalar devam edecektir.” şeklinde açıklama yaptı.

Müslüm Çoban
Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı

 

# ŞURO Güvenli Turizm için turist rehberleri derneği şanlıurfa denetimlerini sürdürüyor SON DAKİKA | bir başkanı Daha urfa için?.
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ağbaba:
Ağbaba: "Faiz indirimi asgari ücrete 8 dolar değer kaybettirdi!"
2 DEAŞ üyesi yakalandı
2 DEAŞ üyesi yakalandı