Urfa'nın Sağlık Sorunları CHP'nin Gündeminde

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, bir basın açıklaması yaparak, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin onkoloji bölümünde yaşanan sorunları dile getirdi.

2221 kez okundu.
Urfa'nın Sağlık Sorunları CHP'nin Gündeminde Advert

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, bir basın açıklaması yaparak, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin onkoloji bölümünde yaşanan sorunları dile getirdi. Başkan Cidir, Yetkililere “bu milletin suçu sizi 20 yıl sırtında taşıması mı” diye sordu?

İl Başkanı Cidir, yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “20 yıldır yerelde ve genelde Şanlıurfa yönetimini ellerinde bulunduranlar sizlere sesleniyorum bu milletin suçu sizi 20 yıl sırtında taşıması mı? Bu vatandaşların suçu sizlere şehrileminin mührünü vermesi mi? yazık günah sizlere verilen bunca emeğe siz bu güvene laik değilsiniz. Şanlıurfa’nın eğitimine, ulaşımına, enerjisine ve sağlığına çözüm bulamadınız, her konuda Şanlıurfa Türkiye’nin gerisinde kaldı. Bu tablo sizin utanç tablonuz olmalı, bunlar yetmezmiş gibi şimdide sağlıkta utanılacak bir sorun oluştu.

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin onkoloji bölümü, tek doktorun ayrılmasıyla kapandı.

40 hastanın tedavisi aksamasın” diye Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli bir doktor, haftada bir gün Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine gidecek.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü’nce görevlendirme yazısı yazıldı.

Yerinde bir karar. Fakat kalıcı çözümlere ihtiyacımız var.

Şanlıurfa’da eksik olan doktorlar açısından iktidarı ile muhalefeti ile elimizi taşın altına koymalıyız.

Bu konuda Bakanlığa, İl Sağlık Müdürlüğüne, Şanlıurfalı hemşerilerime, kısacası hepimize iş düşüyor.

Sayın vekiller ilk işiniz bu konuya çare bulmanızdır, yeter artık birilerinizle uğraşmanız. Enerjinizi Urfanın çözüm bekleyen sorunlarına harcayın. 2023 te açılışını yapacağız dediğiniz 1700 yataklı şehir hastanesini bırakın mevcut hastanelerin eksik araç gereç ve personel eksikliklerini giderin.”

 

# SON DAKİKA | Sağlık şanlıurfa Şanlıurfa’da başkanı her bir olan sağlık sorunları Urfa'nın gündeminde CHP'nin
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alevi Vakıflar Federasyonu: 73 cemevini öğrencilere tahsis ediyoruz
Alevi Vakıflar Federasyonu: 73 cemevini öğrencilere tahsis ediyoruz
Büyükşehir Ev sahipliğinde Kazak Rüzgarı Esti
Büyükşehir Ev sahipliğinde Kazak Rüzgarı Esti