Shanghailılar bayramda 11.9 milyar dolar harcadı

Shanghai'de, yerel yetkililerin açıklamasına göre, 8 Ekim Perşembe günü sona eren yedi günlük ulusal bayram tatili sırasında çok ciddi bir tüketici harcamasına tanık olundu.

54 kez okundu.
Shanghailılar bayramda 11.9 milyar dolar harcadı Advert

Shanghai'de, yerel yetkililerin açıklamasına göre, 8 Ekim Perşembe günü sona eren yedi günlük ulusal bayram tatili sırasında çok ciddi bir tüketici harcamasına tanık olundu. Shanghai Belediyesi Ticaret Komisyonu tarafından bildirilen veriler, kentin toplam tüketim harcamalarının, 1 Ekim-7 Ekim tarihleri arasında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 16 artarak toplam 76,59 milyar yuana (yaklaşık 11,9 milyar ABD dolarına) ulaştığını gösteriyor.

Bu sürede yüz yüze ve çevrimiçi tüketim, sırasıyla yüzde 23,4 ve yüzde 3,5 arttı. Shanghai Belediyesi Ticaret Komisyonu’nun örneklem olarak seçtiği  toplam 200 perakende satış ve yiyecek-içecek satış firması, tatil boyunca geçen yıla göre yüzde 9,7 oranında bir artışla 5,77 milyar yuanlık satış yaptıklarını duyurdu. 

Öte yandan veriler, tatil harcamalarının geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 10,1 oranına denk düşen 12,77 milyar yuanını kenti ziyaret edenler tarafından gerçekleştirildiğini gösteriyor. Bu tutar, kentte tatil boyunca yapılan çevrimdışı tüketim harcamalarının dörtte biri seviyesine ulaştı.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Shanghailılar bayramda 11.9 milyar dolar harcadı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs salgınında vaka sayısı düne göre azaldı
Koronavirüs salgınında vaka sayısı düne göre azaldı
Erdoğan, Eskişehir de toplu açılış törenine katıldı
Erdoğan, Eskişehir de toplu açılış törenine katıldı