İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet gülüm aşılama çalışmalarını yerinde inceledi

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan mobil aşı ekipleri Şanlıurfa da Bağışıklığa katkı sunmak için fedakârca çalışıyorlar.

770 kez okundu.
İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet gülüm aşılama çalışmalarını yerinde inceledi Advert

İl Sağlık Müdürü, Hizmet Başkanları, İlçe sağlık Müdürü ve idareciler Siverek’in Karpuzcu,Kayseri,Gazi,AşağıKarabahçe,yukarıBeşyamaç,Eskihan,Bağlık,köyleri ile Siverek merkezde bulunan kanlıkuyu ve Lengopark köylerine  giden ekipler, aşı konusunda ön yargıları olan vatandaşları ikna etmeye çalıştılar.

Vatandaşlar aşı olmaya ikna etme çalışmaları kapsamında il Sağlık müdürümüz Prof.Dr. Mehmet GÜLÜM Siverek Karpuzcu köyüne gitti.

Müdürümüz burada yaptığı açıklamada;

“Bildiğiniz gibi bütün Türkiye’de olduğu gibi Şanlıurfa’mızda da aşılama çalışması yoğun bir şekilde yapılıyor. Özellikle İlimizde Aşı oranları düşük olan köylerimizi İl Sağlık Müdürlüğü olarak ziyaret ediyoruz,Bugün de Siverek’in Aşı Oranları düşük olan köylerindeyiz. Hizmet Başkanlarımız, İlçe sağlık Müdürümüz ve idarecilerimiz ile birlikte 9 köyde aşı seferberliği başlattık.

Bizde Siverek İlçe Sağlık Müdürü Dr. Deniz BAYER ve Aşılama ekiplerimiz ile birlikte karpuzcu köyündeyiz. Özellikle Tereddüdü olan, Ön yargıları olan vatandaşlarımızla görüşmeye çalışıyoruz. Onların yanlış bildikleri bir durum varsa düzeltmeye çalışıyoruz.

Buraya Karpuzcu köyü Muhtarı ile görüşülerek gelineceği bildirildi. Muhtarımız Sağlık Ekiplerinin köye gelineceğini ahaliye duyurdu ve Aşılama konusunda sağlık çalışanlarımıza katkısı çok oldu, kendisine Teşekkür ediyorum bu köyde güzel bir aşılama oranı yakaladık ”dedi.

Karpuzcu köyü Muhtarı; "Aşı ekibi sağlımız için ev ev dolaşıyor. Vatandaşları aşılıyorlar. Sağlık Çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.

İl Sağlık Müdürü Gülüm; Aşılama süreci ve pandemide gösterdikleri özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

                                                                                                               Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü

                                                                                                               Basın İletişim ve Tanıtım Birimi

İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet gülüm aşılama çalışmalarını yerinde inceledi
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs salgınında vaka sayısı düne göre azaldı
Koronavirüs salgınında vaka sayısı düne göre azaldı
Erdoğan, Eskişehir de toplu açılış törenine katıldı
Erdoğan, Eskişehir de toplu açılış törenine katıldı