Önen’den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Urfalı ÇHC Pekin Büyükelçimiz A.Emin Önen’den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı; “Öğretmenlik kutsal ve sabır isteyen bir meslektir” “Toplumların gelişmesi eğitimle mümkündür”

454 kez okundu.
Önen’den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı Advert

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Türkiye’nin Urfalı Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen mesajında, bizleri eğitenin anne ve babalarımız olduğunu, ancak bilgi ve beceri kazandıranın da öğretmenler olduğuna dikkat çekerek, toplumların gelişmesinin eğitimle mümkün olacağını, bilgili, üreten ve ürettiklerini paylaşan nesiller yetiştirilmesi gerektiğini, dolayısıyla öğretmenlerimize büyük görev düştüğünü ve Öğretmenliğin çok kutsal ve sabır isteyen bir meslek olduğunu söyledi.

Geleceğin Türkiye’sini inşa edenler, öğretmenlerimizin eserleri olan çocuklarımızdır
   

 Gazi Mustafa Kemal’in Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ni kabul ettiği günün 24 Kasım olduğunu belirten Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, “24 Kasım günü, 1981'den bu yana okullarımızda Öğretmenler Günü olarak kutlanır. Bizi büyüten, eğiten annemiz babamızdır. Bunun yanında bilgi ve beceri kazandıran, bizi hayata hazırlayan öğretmenlerimizdir. Onların sabırla çalışmaları sonucu bizler kalem tutmayı, okumayı, yazmayı, yeni bilgiler ve beceriler kazanmayı başardık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi; Türkiye’nin 2023 hedeflerini gerçekleştirebilmesi, ancak vatanperver, bilinçli, birikimli, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş nesillerle mümkündür. Ülkemizin en ücra yerlerinde türlü zorluklara rağmen fedakârca görev yapan öğretmenlerimizi desteklemeye, onların çalışma şartlarını daha da iyileştirmeye kararlıyız. Ayrıca önümüzdeki süreçte eğitim öğretim müfredatımızı tekrar gözden geçirerek güncelleyecek, milletimizin beklenti ve hassasiyetlerine, geleceğin ihtiyaçlarına göre daha da geliştireceğiz. Öğretmenlerimiz, insanı en ideal şekilde eğitmek suretiyle, geleceğin Türkiye’sini, geleceğin dünyasını inşa etmek gibi son derece kutsal bir vazifeyi icra ediyorlar. Mesleğine âşık öğretmenler her zaman eşsiz öğrenciler yetiştirmişlerdir. Öğretmenlik çok kutsal ve sabır isteyen bir meslektir. Bizleri sevgi ile yetiştiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun” dedi.

Öğretmenler, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır 

Türkiye’nin bugünlere gelmesindeki en büyük payın öğretmenler olduğunu belirten Urfalı Büyükelçi Emin Önen, “Türkiye’yi ülkenin dört bir yanında fedakârca görev yapan öğretmenlerin gayretleriyle inşa ve ihya etmeye gayret ediyoruz. Ne yaparsak yapalım öğretmenlerimizin hakkını ödeyemeyeceğimizi hepimiz çok iyi biliyoruz. Öğretmenler, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır. Bir milletin medeniyet seviyesi, yaptığı icraatlar, kültürü tamamen öğretmenlerin elindedir. Eğitim ve öğretimin en büyük kahramanları ve bu hizmetin her alanında emeği olan kişiler öğretmenlerimizdir. Mesleğine aşık öğretmenler her zaman eşsiz öğrenciler yetiştirmişlerdir. Öğretmenlik çok kutsal ve sabır isteyen bir meslektir. Öyle ki bunu en iyi açıklayan sözlerden biri Hazreti Ali'nin 'Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum' sözüdür” dedi.

Öğretmenler, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır 

Kendisinin de öğretmen çocuğu olduğunu hatırlatan ve ‘Hocaların Hocası’ olarak anılan başarılı hizmetler vermiş bir emekli öğretmen olan babası Mehmet Salih Önen’i de rahmetle anan ÇHC Pekin Büyükelçimiz A.Emin Önen, “Yurdumuzun en ücra köşelerinde, her iklimde, her coğrafyada, en zor şartlarda dahi görevlerini özveriyle idame ettiren öğretmenlerimiz, her türlü övgüye ve takdire layıktır. Milletçe öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz. Öğretmenler, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır. Bilhassa bizim kültür ve medeniyetimizde, öğretmenler anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteber sayılmaktadırlar. Zira bizler, ilim ve irfan sahibi kimselere hürmeti, bize bir harf dahi öğreten kimsenin karşısında saygıyla eğilmeyi şiar edinmiş bir milletiz. İnanıyoruz ki, Türkiye gelecek hedeflerine öğretmenlerimizin fedakârca yetiştirdikleri özgür düşünceli, sorgulayan, nitelikli nesiller sayesinde çok daha kolay ulaşacaktır. ‘İnsanı yücelt ki devlet yücelsin’ anlayışını benimsemiş bir hükümet olarak, insana yapılan her türlü yatırıma büyük değer veriyor, öğretmenlerimizi baş tacı ediyor, emeklerini takdirle karşılıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ilk günden bu yana, eğitim bu ülkenin 1. meselesi kabul edildi. Bütçeden en büyük pay eğitime ayrıldı. Bu anlamlı günde, kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, Öğretmenler Gününü yürekten kutluyor ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum” diyerek Hocaların Hocası merhum babası Mehmet Salih Önen gibi ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi de rahmetle andığını belirtti.

İslâm’da ilk öğretmen Mus'ab bin Umeyr

     “Birinci Akabe bî'atında Müslüman olan Medîneliler, Resûlullah Efendimize; ‘Yâ Resûlallah. İçimizde, İslâmiyet açıklandı ve yayılmaya başladı. Halkı Allahın Kitâbına davet edecek, Kur'ân-ı Kerîm’i okuyacak, İslâm dînini anlatacak, İslâm’ın sünnet ve emirlerini aramızda ikâme edecek, yerleştirecek, namazlarımızda bize imâmlık yapacak bir kimse gönder’ diye mektup yazdılar. Bunun üzerine Resûlullah Efendimiz Mus'ab bin Umeyr'i, Medine'ye gönderdi ve ona; Medînelilere Kur'ân-ı Kerîm okumasını, İslâmiyetin emir ve yasaklarını öğretmesini, namazlarını kıldırmasını emretti. Mus'ab bin Umeyr kısa zamanda Medîne'ye vardı. Orada kendisini büyük sevinçle karşıladılar. Es'ad bin Zürâre'nin evine yerleşti. Ev sâhibi Medîneli ilk Müslümanlardan idi. Orada insanlara dinlerini öğretmeye başladı.”

Önen’den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VakıfBank, PTT deplasmanından zaferle dönüyor
VakıfBank, PTT deplasmanından zaferle dönüyor
 Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedov ile  ortak basın toplantısı düzenledi
Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedov ile ortak basın toplantısı düzenledi