Bakan Soylu'dan Öğretmenler Günü mesajı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı.

50 kez okundu.
Bakan Soylu'dan Öğretmenler Günü mesajı Advert

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı. Bakan Soylu paylaşımında şu sözlere yer verdi:

"Bizi bilmeyenlerden ayırmak ve bilenler zümresine dahil etmek için bir ömrü vakfeden saygıdeğer öğretmenlerimizi hatırlamaya; sevgimizi, şükran ve minnet duygularımızı ifade etmemize vesile olan Öğretmenler Günü’nün idraki içindeyiz.
 
İnsanı insan yapan, “bilmek”tir. Zira eşref’i mahlukat olmak, Hakk’ı bilmekten;
hakkın olmayana el uzatmamak, haramı bilmekten; hainin kurşununa karşı göğsünü siper etmak, vatanı bilmektendir. Tüm bunlara ve daha fazlasına anlam kazandıran “bilmek”se eğer, öğretene paha biçilemeyecektir. Ne, son sözleri “Dünyanın bütün çiçeklerini buraya getirin” olan Şefik Öğretmen’in ne de hain bir terör örgütünün kurşunlarıyla gencecik yaşlarında Şehit düşen Necmettin Öğretmen’in, Şenay Aybüke Öğretmen’in ve diğer Şehit Öğretmenlerimizin ne de yıllarca ücra köylerde tek göz odada beş sınıf okutan, kendi eliyle sobalarını yakan, okul bahçesinde bu devletin bayrağını dalgalandıran çalışan, emekli olmuş veya vefat etmiş hiçbir öğretmenin hakkı, asla ödenemeyecektir.
 
Bugün, terörle başarıyla mücadele edenler de onların öğrencileridir; trafikte, afette, asayişte can kurtaranlar da onların öğrencileridir; göçe merhamet gösterenler de onların öğrencileridir; İnsansız Hava Aracı yapanlar da, Şehir Hastaneleri’ni yapanlar da, orada çalışan doktorlar da onların öğrencileridir; bu ülkede demokrasinin yükselmesi, milli iradenin önünde hiçbir engel kalmaması için terörden vesayete kadar her tehditle mücadele edenler de yine o fedakâr, vicdanlı ve ahlaklı öğretmenlerin öğrencileridir.
 
Kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bugün verdiğimiz gelecek mücadelesinin en önemli itici güçlerinden biri olan öğretmenlerimiz, emekleri ve yüksek kabiliyetleriyle Aziz Milletimize rehber olmaya devam edeceklerdir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımızın her yöresinde görev yapan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor; hepsine en derin sevgi ve saygılarımı sunuyor; başta Şehit Öğretmenlerimiz olmak üzere, bugün aramızda olmayan bütün öğretmenlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıralarını şükranla yâd ediyorum."
 

Hibya Haber Ajansı

Bakan Soylu'dan Öğretmenler Günü mesajı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VakıfBank, PTT deplasmanından zaferle dönüyor
VakıfBank, PTT deplasmanından zaferle dönüyor
 Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedov ile  ortak basın toplantısı düzenledi
Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedov ile ortak basın toplantısı düzenledi