Şükran gününde altın yatay kapanış yaptı

Dün ABD’de şükran günü olması dolayısıyla işlem hacimleri oldukça düşerken, altın da böyle bir günde yatay bir kapanış yaptı.

49 kez okundu.
Şükran gününde altın yatay kapanış yaptı Advert

Dün ABD’de şükran günü olması dolayısıyla işlem hacimleri oldukça düşerken, altın da böyle bir günde yatay bir kapanış yaptı. 1788 dolar/ons seviyesinden güne başlayan sarı maden, 1795 dolar/ons seviyesine kadar uzanmış olsa da seansı başladığı seviyeden kapatmış oldu.

 

Gümüş de hacmi düşük günde artıda kapatmayı başarırken, beş günün ardından yeşile dönmüş oldu. 23,60 dolar/ons seviyesinden günü tamamlayan beyaz maden, yüzde 0,2 kazançla seansı tamamladı.

 

Platin ise günün en çok değer kazanan kıymetli madeni olarak dünkü seansta öne çıktı. 974 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan platin, 995 dolar/onstan günü tamamladı ve önceki güne kıyasla hanesine yüzde 2,1 kazanç yazmış oldu.

 

Paladyum ise beş günlük kayıp serisinin ardından, dünkü seansı artıda kapatarak, beş günlük aşağı yönlü rallisine ara vermiş oldu. 1865 dolar/onstan seansı tamamlayan paladyum yüzde 0,9 kazancı hanesine yazdı.

 

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda dünkü seansta altın işlemlerinin dünya fiyatlarına yakın seyrederken, işlemler dünya fiyatlarına gerçekleşmeye devam etti. Toplamda 922 kg altın, 3.778 kg gümüş işlemiyle gün tamamlandı.

Kaynak TROY
Hibya Haber Ajansı

Şükran gününde altın yatay kapanış yaptı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VakıfBank, PTT deplasmanından zaferle dönüyor
VakıfBank, PTT deplasmanından zaferle dönüyor
 Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedov ile  ortak basın toplantısı düzenledi
Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedov ile ortak basın toplantısı düzenledi