Pekin Büyükelçimiz Önen’den 10 Ocak Gazeteciler Günü mesajı

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

2210 kez okundu.
Pekin Büyükelçimiz Önen’den 10 Ocak Gazeteciler Günü mesajı Advert

 

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Büyükelçi Önen mesajında, gazetecilik mesleğinin en dinamik ve fedakârlık isteyen mesleklerin başında geldiğini söyledi.

Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçimiz A.Emin Önen, gazetecilik mesleğinin çok önemli ve sorumluluk isteyen bir meslek olduğunu belirterek, “Haberleri doğru, farklı görüş ve düşünceleri uygun bir dille ortaya koymada, toplumun bilgilenmesinde, bilinçlenmesinde ve toplumsal barış, huzur, güven ortamının güçlenmesinde basının önemli payı vardır. Demokrasinin güçlü ve sağlam temeller üzerine oturtulmasında, fikir ve düşünce hürriyetinin geliştirilmesinde etkin rol oynayan gazetecilik mesleği, en dinamik ve fedakârlık isteyen mesleklerin başında gelmektedir. Medyamızın, meslek ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, doğru bilgilendirme görevini en güzel şekilde yapacağına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

Gazetecilerin toplumu doğru bilinçlendirme sorumlulukları da bulunmaktadır

Gazeteciliğin fedakarlık gerektirdiğini belirten Türkiye’nin ÇHC Pekin Büyükelçisi A.Emin Önen, “Çok zor şartlarda mesleklerini yürüten, halkın gözü, kulağı olan, idarecilere ışık tutan medya mensuplarının özverili çalışmalarını takdir etmemek mümkün değildir. Basın; ülkenin geleceği ve milletin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru, tarafsız şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan, toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen önemli bir güç ve kurumdur. Gazeteciler bölge, ülke ve dünya gündemini belirlemede büyük rol oynamaktadır. İnsanlar, basından okudukları ve öğrendikleri haber ve yorumlar doğrultusunda bilgi sahibi olmaktadır. Bu açıdan gazetecilerin yaptıkları haber ve değerlendirmeleri ile toplumu doğru bilinçlendirme sorumlulukları da bulunmaktadır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi; Medya kuruluşlarının herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan, ülkemizin her bir köşesinde, dünyanın dört bir tarafında olup biteni insanımıza ulaştırmasını sağlamak demokrasinin de gereğidir. Bugün Türkiye basın özgürlüğü, en yeni iletişim teknolojileri, sosyal medya, internet gazeteciliği konularında dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu düşüncelerle, medya mensuplarımızın ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, kendilerine başarılar diliyor, görevlerini yaparken vefat eden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

 

# Pekin Büyükelçimiz Önen’den 10 Ocak Gazeteciler Günü mesajı; SON DAKİKA | olan bir Devam yeni
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'li Akın:
CHP'li Akın: "Türkiye'de enerji politikaları yıllarca yanlış kurgulandı"
"Radar İstanbul" 80 bin kişi tarafından indirildi