Powell ve enflasyon öncesi borsalar karışık seyretti

ABD’de yarın açıklanacak verilere göre enflasyonun 7%’lere ulaşması beklenirken, Fed Başkanı Powell’ın bugün Senato Bankacılık Komite’inde yapacağı konuşma izlenecek.

36 kez okundu.
Powell ve enflasyon öncesi borsalar karışık seyretti Advert

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN GELİŞMELERİ

Zaman Parite Haber Beklenti Önceki
10:00 TRY Cari Hesap (USD) (Kas) -2,68B 3,16B
17:12 USD FOMC Üyesi Mester'ın Konuşması    
17:30 USD FOMC Üyesi George'un Konuşması    
18:00 USD Fed Başkanı Powell'ın Konuşması    

 

“ÖNE ÇIKANLAR”

Powell ve enflasyon öncesi borsalar karışık seyretti

ABD’de yarın açıklanacak verilere göre enflasyonun 7%’lere ulaşması beklenirken, Fed Başkanı Powell’ın bugün Senato Bankacılık Komite’inde yapacağı konuşma izlenecek. Tüm bu gelişmeler öncesinde yükselen enflasyon ve Fed’in bu yıl dört kez faiz artırma ihtimalinin gündemde olmasıyla piyasalar çekimser bir seyir izledi. Değişimlerde ise dün kapalı olan Japon Nikkei endeksinin 0,7% üzerindeki kaybı dikkat çekti.

Omicron varyantı ile birçok ülkede rekor vaka artışı görülürken, Fed’in normalleşme sürecini hızlandıracağı senaryosu piyasaları tedirgin etmeye devam ediyor. Vaka sayısındaki artış da enflasyonu tekrar tetikleyebileceği için Fed tarafında soru işareti oluşturarak tekrar aynı döngüye yol açıyor. Dolayısıyla uzun süre geçici olarak yorumlanan enflasyonun artık kalıcı olabileceği düşüncesi yaygınlaşıyor.

Fed Başkanı Powell’ın Senato’da yapacağı konuşma metni yayımlandı. Pandemi etkilerine ve enflasyona değinen Powell’ın konuşma süreci için artık soru – cevap kısmı takip edilecek.

Kaynak GCM Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Powell ve enflasyon öncesi borsalar karışık seyretti
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burdur Kayalar Grup Yöneticilerine Ödül
Burdur Kayalar Grup Yöneticilerine Ödül
Büyükşehir 412 mahalle yolunu ulaşıma açtı
Büyükşehir 412 mahalle yolunu ulaşıma açtı