Urfa’da gençler bağımlılığa ‘gol atacak’

HDP Urfa Gençlik Meclisi, ciddi bir sağlık krizi haline gelen madde bağımlılığına karşı “Sende bağımlılığa bir gol at” şiarı ile yeşil sahalarda bir araya gelecek.

2404 kez okundu.
Urfa’da gençler bağımlılığa ‘gol atacak’ Advert

HDP Urfa Gençlik Meclisi, ciddi bir sağlık krizi haline gelen madde bağımlılığına karşı “Sende bağımlılığa bir gol at” şiarı ile yeşil sahalarda bir araya gelecek.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa İl Örgütü Gençlik Meclisi, ciddi bir sağlık krizi haline gelen madde bağımlılığına karşı yeşil sahalarda buluşuyor. “Sende bağımlılığa bir gol at” şiarı ile futbol turnuvası düzenleyen gençler, turnuvayı Diyarbakır’da, 2017 yılında katıldığı Newroz kutlaması sırasında öldürülen üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Kemal Kurkut’a adadı. 5 Temmuz tarihinde başvuruların son bulağı turnuvaya katılmak isteyenler takımlarını kurarak HDP Urfa Gençlik Meclisi’nin sanal medya hesapları ve 0544 870 44 10 numaralı telefondan başvuru yapabilir.

Genç kadınları turnuvaya katılarak bağımlılığa karşı farkındalık oluşturmaya çağıran HDP Urfa Gençlik Meclisi üyesi Berfin Çiçek, “Uzun zamandır bahsettiğimiz gibi sistemin üzerimizde yoğunlaştırdığı özel politikalara karşı birliğimiz, beraberliğimizi, mücadelemizi gösterebilmek için 3’üncü geleneksel turnuvamızı düzenliyoruz. Bunu da Kemal Kurkut yoldaşımız şahsında yapıyoruz. Herkes takımını kurarak bağımlılığa bir gol atmalı. Kadınların bu turnuvada yanımızda olması ve bağımlılığa karşı mücadele etmesi bizim için çok önemli. Kadınların sesi hepimizin sesi. Daha güçlü ses olmak için kadınların bir arada olması gerekir. Takımınızı kurun ve bizimle birlikte bu mücadeleyi büyütün” diye konuştu.

‘KULLANIMINA GÖZ YUMULUYOR’

HDP Gençlik Meclisi Üyesi Muhammet Ayten ise toplumun büyük bir bölümünü gençlerin oluşturduğuna dikkati çekerek “Gençler büyük bir boşluk içinde. Bu boşluğun nedeni siyasal sosyal ve ekonomik. Çalışma yürütürken gittiğimiz mahallelerde karşılaştığımız gençler sistemden şikayetçi. Herkeste bir gelecek kaygısı var. Gençler uyuşturucunun bu denli kolay bir şekilde temin edilmesinden rahatsız. Urfa’da uyuşturucu kullanma yaşı 12-13 yaşlarına inmiş durumda. Bu herkesi rahatsız ediyor. Bu sorun aslında birçok yerde mevcut. Kürdistan’da bir kuzu kaybolsa, bir yaprak kıpırdasa devletin haberi oluyor. Ancak ‘yasak’ olmasına rağmen Kürt illerinde gençleri politik alandan uzaklaştırmak için kullanımına göz yumuluyor. Buna karşı yeşil sahalarda buluşarak bağımlılığa gol atabiliriz” şeklinde konuştu.

HDP spor
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkpınar'da başpehlivan Cengizhan Şimşek oldu
Kırkpınar'da başpehlivan Cengizhan Şimşek oldu
Çanakkale'deki orman yangını
Çanakkale'deki orman yangını