Şanlıurfa çiftçiler mağdur: 76 milyon gelecekti 31 milyon geldi!

2022 yılı bireysel sulama hibe desteği asil ve yedek listesi yayınlandı. Liste yayınlandı yayınlanmasına ancak Şanlıurfa’ya 76 milyon lira gönderilmesi gerekirken, 31 milyon lira gönderilince birçok çiftçi hibeden yararlanamadı ve mağdur oldu.

440 kez okundu.
Şanlıurfa çiftçiler mağdur: 76 milyon gelecekti 31 milyon geldi! Advert

2022 yılı bireysel sulama hibe desteği asil ve yedek listesi yayınlandı. Liste yayınlandı yayınlanmasına ancak Şanlıurfa’ya 76 milyon lira gönderilmesi gerekirken, 31 milyon lira gönderilince birçok çiftçi hibeden yararlanamadı ve mağdur oldu.

Tarım Bakanlığı 2022 yılı bireysel sulama hibe desteği asil ve yedek listesi yayınlandı.Şanlıurfa çiftçisine 76 milyon hibe desteği gelecekti ancak 31 milyon lira geldi! Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Şanlıurfalı çiftçilere 76 milyon lira hibe gelmesi gerekirken bakanlık 31 milyon lira gönderince çiftçiler mağdur oldu.Çiftçiler mağduriyetlerinin giderilmesi için siyasilerden ve Şanlıurfa milletvekillerinden bakanlık nezdinde girişimde bulunmalarını ve mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini istediler.

BİRÇOK ÇİFTÇİ MAĞDUR OLDU

Şanlıurfa’ya 2022 yılı bireysel sulama hibe desteği kapsamında 76 milyon lira gelmesi gerekiyordu. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı ve Şanlıurfa’ya 76 milyon yerine 31 milyon lira hibe desteği gönderildi. Hal böyle olunca sulama yapan çiftçilerin birçoğu hibeden yararlanamadı ve mağdur oldu.

ÇİFTÇİLER MAĞDURİYETLERİNİN GİDERİLMESİNİ İSTİYOR

Damlama sulaması projesi yapan çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesi açısından Tarım Bakanlığı’nın Şanlıurfa’ya ayrılan hibe desteğinin kalanının ödenmesini istedi. Çiftçiler, kent bürokrasisi ve siyasilerin devreye girerek mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda yardımcı olmalarını talep ettiler.

RHA Ajansa özel açıklamalarda bulunan Şanlıurfalı çiftçi Hamza Tokdemir şunları kaydetti: ''

Şanlıurfalı çiftçiler olarak modern tarım yapmak için Tarım Bkanlığı'nın hibe projeleri kapsamında makine ve ekipman desteği hibelerinden yararlanmak için başvurularımızı yaptık.Ancak Şanlıurfa'ya tarım bakanlığı'nın hibe projelerinden yararlanmak için proje sunan ve kabul edilen projelere çiftçilerimize ödenmesi gereken bütçe 2022 yılı için 76 milyon lirayken ödenen para 31 milyon lira olunca birçok çiftçi mağdur oldu.Şanlıurfalı çiftçilere ayrılan 76 milyon bütçeden kalan 45 milyon liralık diliminn de çiftçilerin hesabına aktarılmasını bekliyoruz.Böylelikle çiftçilerimizin modern tarım alet ve makineleriyle tarım yapmalarına ve üretime katkıda bulunmalarına büyük katkı sağlanmış olacaktır'' dedi.Hamza Tokdemir,bu sayede Tarım Bakanlığı tarafından bu yıl toplam 76 milyon lira çiftçiye makine-ekipman hibe desteği verilmesi gerekirken 31 milyon lira çiftçiye aktarıldı.Kalan 45 milyon liranın da bir an önce hesaplara yatırılması durumunda Şanlıurfalı çiftçi bu ekonomik krizde bir nebze olsun nefes alacak ve buda piyasaya canlılık katacaktır. Bu nedenle Şanlıurfalı bürokrat ve siyasetçilerden bu kalan 45 milyon liranın Şanlıurfalı çiftçilerin hesabına akatarılmasını talep ediyoruz.Çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesini istiyoruz.''Dedi.

 

# 76 milyon Şanlıurfa çiftçiler mağdur: 31 milyon urfalı çiftçi geldi! gelecekti Velit Tokdmir. Şanlıurfa Oldu 2022
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkpınar'da başpehlivan Cengizhan Şimşek oldu
Kırkpınar'da başpehlivan Cengizhan Şimşek oldu
Çanakkale'deki orman yangını
Çanakkale'deki orman yangını