Özaslan: Projeye uygun yapılmayan yol vatandaşları mağdur ediyor-(VİDEO)

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yanında bulunan caddenin dar olmasından dolayı trafik sıkışıklığına neden olduğunu ifade etti.

1027 kez okundu.
Özaslan: Projeye uygun yapılmayan yol vatandaşları mağdur ediyor-(VİDEO) Advert

Akçakale yolu üzerinde bulunan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde yaşanan trafik yoğunluğu mağduriyetlere neden oluyor.

Hastanenin hemen yanında bulunan Hastane Caddesi'nin projede 30 metre genişliğinde olmasına rağmen caddenin projeye uygun olarak yapılmadığını belirten HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, yolun aslına uygun olarak düzenlemesi gerektiğini ifade etti.

"Yol 30 metre genişlikte olması gerekirken çok dar yapılmış"

Hastane Caddesi ve çevre yolunda incelemelerde bulunan Özaslan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Şanlıurfa Eğitim ve Araştırması Hastanesi önündeyiz. Burası bir bölge hastanesi mesabesindedir. Şanlıurfa halkı burasını çok iyi bilir. Burada ciddi bir sorun ve eksiklik var. Bölge hastanesi konumunda olan hastanenin önündeki yol, belediyenin yaptığı projeye göre 30 metre genişliğinde olması gerekirken çok dar bir yol olarak düzenlenmiş.  Burada sabah saatlerinde trafik sıkışıklığı oluyor. Hastanenin tam karşısı da buğday pazarıdır. Dolayısıyla çok ciddi bir yoğunluk oluşuyor.  Belediyenin bir an önce projede göstermiş olduğu 30 metrelik caddeyi uygulamaya koyması gerekiyor. " diye konuştu.

"Yolun köprünün altından çevre yoluna bağlanması gerekir"

Yolun projede olduğu gibi 30 metre olarak düzenlenmesi gerektiğini vurgulayan Özaslan, "Caddeden geçen araçlar dar olan yola giriyorlar. Yol ters yol gibi gözüktüğünden dolayı sürücüler korkuyorlar. Anayola çıkmak için Akçakale kavşağından geri dönüş yapmak zorunda kalıyorlar. Olması gereken ise projede olduğu gibi köprünün altından geçen yolun çevre yoluna bağlanmasıdır. Fakat şu anda hiçbir şey yok. Belediye yapılması gereken çalışmayı yapmamıştır. Niye yapmıyor? Neden böyle bir adım atmıyor? Bunu bilemiyoruz.

Buradaki mahalle sakinleri de bilemiyor. Hastanedeki personeller de bunun sıkıntısını yaşıyorlar. Personel sabah işe geliyor, işten çıkarken Akçakale yolundan dönmesi gerekiyor. Hâlbuki belediye projedeki yolu devreye sokarsa burada ciddi manada yakıt tasarrufu da olacaktır. Bu sebeple bir an önce bu yol 30 metre yol olarak düzenlenerek, çevre yoluna bağlantısı yapılmalıdır. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini göreve davet ediyoruz." şeklinde konuştu.

 

Özaslan: Projeye uygun yapılmayan yol vatandaşları mağdur ediyor
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'li Akın:
CHP'li Akın: "Türkiye'de enerji politikaları yıllarca yanlış kurgulandı"
"Radar İstanbul" 80 bin kişi tarafından indirildi