Şanlıurfa İslam ülkelerinin turizm kenti seçildi

İslam İşbirliği Teşkilatının Bakü'de gerçekleştirilen 11. Turizm Bakanları Konferansı'nda Şanlıurfa 2023 yılı turizm kenti olarak belirlendi.

1649 kez okundu.
Şanlıurfa İslam ülkelerinin turizm kenti seçildi Advert

İslam İşbirliği Teşkilatının Bakü'de gerçekleştirilen 11. Turizm Bakanları Konferansı'nda Şanlıurfa 2023 yılı turizm kenti olarak belirlendi.

İslam İşbirliği Teşkilatının 11. Turizm Bakanları Konferansı Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de gerçekleştirildi.
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz'un Türkiye'yi temsil ettiği konferansta Şanlıurfa 2023 yılı turizm kenti seçildi.
Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "İslam İşbirliği Teşkilatının Bakü'de gerçekleştirdiği 11. Turizm Bakanları Konferansı'nda 4 ülkenin adayı arasından Şanlıurfa 2023 yılı turizm kenti seçildi. Özbekistan'ın Hiva şehri ise 2024 yılının turizm kenti olacak. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.
Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ise "İlimiz İçin Büyük Müjde" diyerek yaptığı paylaşımda, "İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 4 ülkenin adayı arasından ilimiz 2023 yılı turizm kenti seçildi. Tüm hemşerilerimize hayırlı olsun diyor, ilimiz turizm ve tanıtımı için çok önemli bir müjde veriyoruz." dedi.

 

# İslam ülkelerinin Şanlıurfa turizm kenti seçildi olarak belirlendi
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'li Akın:
CHP'li Akın: "Türkiye'de enerji politikaları yıllarca yanlış kurgulandı"
"Radar İstanbul" 80 bin kişi tarafından indirildi