Şanlıurfa’da arazi toplulaştırma çalışmaları

DSİ GAP 15. Bölge Müdürlüğü "Arazi Toplulaştırma Çalışmaları" kapsamında Şanlıurfa'nın merkez ve ilçelerinde tarla içi yol çalışmaları devam etmektedir.

629 kez okundu.
Şanlıurfa’da arazi toplulaştırma çalışmaları Advert

ŞANLIURFA GAP-7 KISIM ARAZİ TOPLULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA DSİ GAP 15. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN TARLA İÇİ YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.
 

DSİ GAP 15. Bölge Müdürlüğü "Arazi Toplulaştırma Çalışmaları" kapsamında Şanlıurfa'nın merkez ve ilçelerinde tarla içi yol çalışmaları devam etmektedir.

Arazi toplulaştırması ile birlikte diğer altyapı hizmetlerinin de (sulama, tarla içi geliştirme işlemleri vb.) birlikte yürütülen çalışmalar kapsamında DSİ GAP 15. Bölge Müdürü Mahmut Berber ve teknik ekip Şanlıurfa GAP 7 AT ve TİGH projesi kapsamında yapılan arazi çalışmalarında inceleme yaptı.

Suruç ilçesi Küçüksergen,Büyüksergen,Yalpı,Kara Kırsal Mahallelerinin Arazi Toplulaştırma çalışmaları tescil aşamasına gelmiştir. Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri projesi kapsamında tarla içi yolların çalışmaları başlanacaktır.

Arazi toplulaştırma çalışmalarının amacı; Tarım işletmelerinin sahip oldukları küçük, parçalı ve dağınık arazileri modern tarım işletmeciliğine göre yeniden düzenleyerek, daha az zaman, iş gücü ve sermaye kullanımı sağlamak, üretim faktörlerinden en iyi biçimde yararlanarak tarımsal üretimi ve tarım işletmelerinin verimliliğini artırmak ve kırsal kesimdeki nüfusun hayat standartlarını yükseltmektir.

Şanlıurfa DSİ GAP 15. Bölge müdürlüğünden yapılan açıklamada; GAP 7. Kısım Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Projesi (AT ve TİGH) kapsamında Suruç ilçesindeki kırsal mahallelerde yol çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir.

 

# Şanlıurfa’da çalışmaları arazi toplulaştırma ile devam ediyor Şanlıurfa Daha Suruç sahip
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'li Akın:
CHP'li Akın: "Türkiye'de enerji politikaları yıllarca yanlış kurgulandı"
"Radar İstanbul" 80 bin kişi tarafından indirildi