Belediye Başkanları Beyazgül ve Canpolat TYB Şanlıurfa Şubesinde

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Zeynel Abidin Beyazgül ve Haliliye İlçe Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Şanlıurfa Şubesini ziyaret etti.

1301 kez okundu.
Belediye Başkanları Beyazgül ve Canpolat TYB Şanlıurfa Şubesinde Advert

Ziyarette, TYB Şanlıurfa Şube Başkanı Doç.Dr. Mahmut Kaya, Şanlıurfa Vakfı Şube Başkanı Mehmet Emin Karahan, Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat ve TYB Yönetim Kurulu üyesi, şair ve yazarlar hazır bulundu.

Hazırlık Çalıştayı yapılmalı

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TYB Şanlıurfa Şube Başkanı Doç.Dr. Mahmut Kaya, “Öncelikle her iki Başkanımıza teşriflerinden dolayı ‘Hoş Geldiniz’ diyorum. İçinde bulunduğumuz Şair Nabi Evinin tahsisi ile Şanlıurfa’ya böyle bir Kültür Evi kazandırdığı için Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür ediyoruz. Bilindiği üzere, İslam İşbirliği Teşkilatının 11. Turizm Bakanları Konferansında, Şanlıurfa’mız İslam ülkelerinin ‘2023 Turizm Kenti’ seçildi. Bu bağlamda hepimize büyük vazifeler düşüyor. Üyelerimizin teklifi ile ilk olarak Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri, Kültür Müdürlüğü işbirliğiyle bir hazırlık Çalıştayı yapılmasının doğru olacağını düşünüyoruz. Yazarlar Birliği olarak bu konudaki iş birliğine her zaman hazırız. Şehrimizin maddi manevi yönden tanıtımı büyük önem arz etmektedir” dedi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Zeynel Abidin Beyazgül ise, Belediye olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 

Yazarların sorularını cevapladı. Halk ekmek ve yeni konut projelerinden de bahseden Başkan Beyazgül bu konuda yazarların desteğini aldı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, son olarak Şair Nabi Evinin bir Kültür Sanat Evi olarak Faaliyet göstermesinin gurur verici olduğunu ve Yazarlar Birliğiyle işbirliğine hazır olduklarını söyledi.

Haliliye İlçe Belediye Başkanı Mehmet Canpolat da, Büyükşehir Belediyesi ve Haliliye Belediyesi olarak yaptıkları hizmetlerden bahsederek, Yazar ve Şairlerin desteğini taleb etti.

Buluşma soru cevap faslının ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Belediye Başkanları Beyazgül ve Canpolat TYB Şanlıurfa Şubesinde
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'li Akın:
CHP'li Akın: "Türkiye'de enerji politikaları yıllarca yanlış kurgulandı"
"Radar İstanbul" 80 bin kişi tarafından indirildi