Afyonkarahisar Barosu'ndan açıklama

Afyonkarahisar Barosu, Avukat Servet Bakırtaş İçin Afyonkarahisar Baro hizmet binası önünde Baro Başkanı Av. Turgay Şahin, Baro Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda avukat ile basın açıklaması yaptı.

1021 kez okundu.
Afyonkarahisar Barosu'ndan açıklama Advert

HİBYA -Afyonkarahisar Barosu, Avukat Servet Bakırtaş İçin Afyonkarahisar Baro hizmet binası önünde Baro Başkanı Av. Turgay Şahin, Baro Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda avukat ile basın açıklaması yaptı.

Baro Başkanı Av.Turgay Şahin açıklamasında: "Doğru teşhisler koymadan doğru çözümler üretmenin mümkün olmadığını biliyoruz. Şiddetin giderek yaygınlaşmasının, Evde, işyerinde, okulda, ailede, sokakta, trafikte sürekli tekrar ederek çoğalmasının gerçek nedenlerini aramıyoruz gibi geliyor bana. Kimimiz şiddeti yok sasıyor ve arkamızı dönerek ıslık çalıyoruz. Kimimiz ise politik bir malzeme yapıyor ve üstünde tepiniyoruz. Oysa şiddet politik değil. Dün işlenen her iki cinayetin de ardında politik sebepler yok.

Korkarım ki kriminolojik de değil. Zira, öyle olsaydı, bilinen kriminoloji teorilerinin suç ve ceza korelasyonu bahsine göre bu şiddetin hiç olmaması gerekirdi. Açayım, Doç.Dr. Sinan Kocaoğlu’nun “5237 S. TCK’nun Ölçülülük İlkesi Açısından Değerlendirilmesi” adlı eserinde tesbit ettiği gibi, ceza kanununuzdaki müeyyideler uygar dünyanın hemen her ülkesindeki karşılıklarına göre yüksek hatta çok yüksek. Kriminoloji bize cezaların suçları engelleyeceğini söylediğini biliyoruz. Ama pratikte öyle olmuyorsa sebebi başka yerlerde aramamız gerektiği ortaya çıkıyor." dedi.

 

Afyonkarahisar Barosu'ndan açıklama
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karabük'te orman yangını
Karabük'te orman yangını
Zelenski, ABD'yi Ukrayna'nın Savunma Sanayii Forumu'na katılmaya davet etti
Zelenski, ABD'yi Ukrayna'nın Savunma Sanayii Forumu'na katılmaya davet etti