Siyasetin Özü
Süleyman TURAN

Siyasetin Özü

Bu içerik 179 kez okundu.

Siyaset, yalan dolan, talan yeri değildir, Halka hizmet, Hakka hizmettir, her daimdir. Adaletle, eşitlikle yönetmek, asıl gayedir, Vatandaşları ötekileştirmeden, sevgiyle bakmaktır.

Her birey değerlidir, her ses önemlidir, Siyasetin gücü, halkın iradesinde saklıdır. Hor görme, aşağılama, yok sayma değildir, Hizmetle, saygıyla, şeffaflıkla doludur.

Yönetimde adalet, hizmette eşitlik esastır, Her köşeye ulaşmak, her dertle dertleşmektir. Siyaset, köprüdür, gönüllere yapılan yoldur, Birlikte yürümektir, halkın el ele ve omuz omuza yürümesi, güçlü bir toplumun temelini oluşturur. Bu düşünce, adil ve eşitlikçi bir siyasetin de temelini atar.

Siyaset ve Gerçek Hizmet Anlayışı

Siyaset, zenginleşme yeri değil, doğruları söyleme yeridir, Söz verip, sözünü tutmak, işte asıl liderlik buradadır. Yalanlarla insanları kandırmak değil, gerçekleri paylaşmaktır, Adaletle, dürüstlükle hizmet etmek, siyasetin mayasıdır.

Vatandaşa hizmet, gönülden gelmeli, samimi olmalıdır, Sözler havada kalmamalı, eylemlerle desteklenmelidir. Siyaset, güven inşa etmek, umutları yeşertmektir, Yalanlarla değil, gerçeklerle halkın yanında olmaktır.

Her adım şeffaf, her karar hesap verilebilir olmalıdır, Halkın ihtiyaçlarına kulak vermek, onları anlamaktır. Siyaset, hizmet yolunda, adaletle yürümektir, Halk için, halkla birlikte, halkın sesi olmaktır.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Koca: Onaylı Randevu Dönemi 13 Mayıs'ta başladı
Bakan Koca: Onaylı Randevu Dönemi 13 Mayıs'ta başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan karne alan öğrencilere tebrik mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan karne alan öğrencilere tebrik mesajı