Ahmet NAS

"Bitmesin Gitmeyelim Nihal"

Bu içerik 659 kez okundu.

Global dünya düzeni herkese bir ünvan taksa da birazdan bahsedeceğim dehaya tek bir mesleki başlıkla hitap etmek namümkün

23 yıldır Türkiye Zeka Vakfı Koordinatörü olan Nihal SANDIKÇI, bu vakfın yayını olan Oyun Dergisinin Yazı İşleri Müdürlüğünü yapıyor.

Başarılı ve örnek hayatları yazıya döktüğü röportajlardan oluşan "Akıl Bilgi Ve Zeka Üzerine Konuşmalar" adlı bir kitap yazmış. Bu kitapta Rıdvan DİLMEN'den Fazıl SAY'a, Ali NESİN'den, Nasuh MAHRUKİ'ye birçok emsal karakterle sohbeti var.

Bulunduğu şehrin eğlence mekanlarında sergilediği DJ'lik performanslarıyla bu tür hareketli müzikseverlerin tanıdığı bir isim Nihal SANDIKÇI.

Sadece DJ'lik performanslarıyla tanınmıyor tabi ki. TRT Kent Radyo'da yaptığı programların da dinleyicileri müptelaları var. SANDIKÇI'nın imza attığı programlar: Haftaiçi öğlen yayınlanan "Kentine Gel" Ve Haftasonu akşama doğru ise "Yol Manzaraları"

 

Sporculuk, program yapımcılığı, danışmanlık vb. gibi daha birçok meziyeti de olan SANDIKÇI'nın benim en çok dikkatimi celp eden yönüyse, her biri full albüm kalitesinde olan 3 single çalışması.

"Alavare Dalavere" adlı ilk teklisinde, Mansur ARK'la düet yapan Sanatçı akabinde çıkardığı Mahsuni Şerif'e ait "Sarhoş" çalışmasında türkünün ismine tezat ayıltan-farklı bir çalışma yapıyor.

Türküye slow versyon yakışmış. Alt yapıda çalan bizim doğu müziğinde Düyek adını verdiğimiz usül; yani batı tabiriyle 8/8'lik ölçünün "Düm teka tek ka düme düm tek te ka" açılımındaki velveleli perküsyon icrası esere mistik, derin bir hava katıyor.

2000'li yıllarda ilk düzenlemesini dinlediğim "Doğuş-Hadi Hızlandır" albümündeki "Gülüm" adlı şarkıya yaptığı aranje ile ruhumuza dokunan EMRE ÖNBAYRAKTAR'ı da, bu teklideki(Sarhoş'daki) aranjesinden dolayı kutlamak gerek.

Geçtiğimiz aylarda yayınlanan son single çalışmasının Güftesini de bizzat kendisi deruhte etmiş Nihal SANDIKÇI. Klibini DJ performansı sergilediği mekanlarda çekmişler, bütün kliplerinde olduğu gibi Yay Burcu enerjisi izleyenlere mutluluktan tavan yaptıracak derecede.

Şarkının rapp'le bitmesi de yine ezber bozan cinsten, müzikal açıdan.

SANDIKÇI, defineyi fark edebilenlerin ışıltısından gözlerinin kamaşacağı bir hazine. Misal konservatuvar, güzel sanatlar vb. sanatsal eğitim kurumlarında derslerde doğru(düz) okuyuşa örnek gösterilebilecek kadar vibrasyonsuz bir sese sahip.

Her ne kadar şarkısında "Bitse De Gİtsek" dese de; Kendisini dinlerken izlerken şu hisse kapılmanız muhtemel "Hiç Bitmesin Gitmeyelim Nihal" sesinle ve seninle kalalım

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demiri dövmek yetmiyor severek işlemek gerek
Demiri dövmek yetmiyor severek işlemek gerek
Af Örgütü: İran’daki protestolarda 106 kişi yaşamını yitirdi
Af Örgütü: İran’daki protestolarda 106 kişi yaşamını yitirdi