BU AŞK SAPLANTILI DEĞİL
Ahmet NAS

BU AŞK SAPLANTILI DEĞİL

Bu içerik 738 kez okundu.

Defteri bulamadığım için ne zaman yazdığım şu an meçhul. Hafızamın beni yanıltmaması düşüncesiyle diğer tarihler için arşivlere baktım ilk demosunu 13 Mayıs 2015'de yapmışız bu eserin.

12 Haziran 2016'da piyasaya çıkan "Dostlarla Ahmet NAS Eserleri" CD'mizde yayınlamayı düşünürken "Ayrılma Benden" adlı THM formlu bestemi tercih edince; kendi sesimle tek eser yer alacağından format gereği "Saplantılı Değil" parçamız beklemede kaldı.

Geçen yıl bahar ayında hazırlıklarına başladığımız solo albümüme koymaya karar verdik. (Geçen)Yazın mix'lendikten sonra 29 Kasım 2018'de dinleyicilere sunduğumuz "Çok Özlemek" CD'mize dahil oldu.

Çok Özlemek albümümüzün ilk klibini Ramazan evveline denk geldiğinden "Aman Ey Erenler" adlı deyişimize çekmiştik sürecin manevi ambiyansına uygun olması hasebiyle. Yine 3 aylar içinde, kandilde galasını yapmıştık.

Şu an bu albümün ilk klibini de beraber deruhte ettiğimiz aynı ekiple ödüllü gazeteci Mehmet ER ağabeyimin yönetmenliğinde ikinci video klibimizi "Saplantılı Değil" adlı besteme çekiyoruz.

Beste yönünden ele aldığımızda hem alaturka nağmeler hem de rock tavır içerdiği için farklı sentez bir tarzımız vardır bu eserde.

Güftesini izah içinse tarihteki bir çok manzum şiirde geçen objelerin mecazına bakmak lazım "Şarap-Kadeh-Rakib-Sevgili-Dil-Saki-Meyhane" vb. denilirken aslında ne kastedilmiş.

Derinlemesine dinlenilip üzerinde tefekkür edildiğinde duyulacak güftemiz; bir davanın iddiasını, meydan okumasını, duruşunu izhar edecektir:

"Bu Aşk Saplantılı Değil / Sapmaz Yolundan Ta Haşre Dek"

Konuyu(eser içeriğini) daha kapsamlı izah için tanıtıcı bir video da sunmayı planlıyoruz önümüzdeki günlerde İnşallah.

Naçizane bazı altyapılarını CD genelinde kendim çalmıştım. Bu eser içinse özellikle uduyla eşlik eden Emin ULUDAĞ kardeşime ve tabi ki müzik yönetmeliğimizi yapan Gökhan ÖZGÜLTEKİN Hocamıza ve destekleyen dostlara teşekkürlerimle; mutlu haftasonlarınız olsun.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs dünya genelinde 534 bin can aldı
Koronavirüs dünya genelinde 534 bin can aldı
Hayatını kaybedenlerin sayısı 6'ya yükseldi
Hayatını kaybedenlerin sayısı 6'ya yükseldi