GELECEK VAAD EDEN UMUTLARIMIZ
Ahmet NAS

GELECEK VAAD EDEN UMUTLARIMIZ

Bu içerik 128 kez okundu.

"Bülbüldür Öter Güle" adlı enstrümantal icrasıyla bu hafta başına damgasını vuran bir delikanlımızdan bahsedeceğim.

Fast food müzik tüketim çağında olmasaydık "Yurda Er DOĞULU, Barış MANÇO, Moğallar vb." enstrümantal kayıtların tt (trend topic) olduğu devirlerde yaşasaydık; tezenesini yapımcılar dinleseydi albüm sahne tekliflerinin yağması gereken bir isimdi Umut EDİŞ.

Genç yaşına rağmen aileden gelen müzik kültürü ve geçmişiyle kuvvetli bir altyapıya sahip.

Bünyesindeki donanımı İzmit Belediyesi THM Çok Sesli Gençlik Korosu, Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu, İzmit Belediyesi THM Uygulama Topluluğu vb. koro sanatçılıklarıyla kuvvetlendirmiş.

Panaromik, Çok Sesli, Halk Müziği vb. çokça tarza konserlere saz ve ses sanatçısı olarak iştirak etmiş olup halen TRT Ankara Radyosu Gençlik Korosundaki vazifesini sürdürüyor.

Eğitimli bir sese sahip olan sanatçımız bağlama, Cümbüş, bendir ve benzeri ritim sazları da sahne ve kayıtlarda icra ederek resital verebilecek kapasitede olduğunu gösteriyor koro üyeliğindeki başarısı kadar.

Yöre yöre Halk müziğini yaşatmaya çalışıyor yaşıtları Rapp, R & B, Metal gibi marjinal batı tarzlarıyla uğraşırken. Mesela "Gül Kuruttum" adlı Hatay türküsünü geçiyorlar arkadaşlarıyla geçmiş yıllarda. Misalen bu büyük kültür hizmeti niteliğinde bir kayıt gelecekte. Çünkü İzmirli merhum Kemani Şef Nursal ÜNSAL'dan duymuştum türkünün(Akdeniz & Ege bölgesinde) kınalarda söylendiğini. Yani böyle türküleri yaşattıkça icralarla aslında kültürümüze sahip çıkıyorlar genç yaşlarında.

Bir çok Hocadan dersler alan sanatçımız teenage(ergenlik) dönemlerinden itibaren usta şef Kenan Serhat İNCE'nin rahle-i tedrisinde yetişmiş.

24'üne girmesine haftalar kala bu kadar genç yaşta Allah'ın bahşettiği yeteneklerle elde ettiği başarılardan ötürü gözlerinden öperek kutluyor; başarılarının devamını temenni ediyorum.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu
DSP'li Aksakal:
DSP'li Aksakal: " Türkiye bir sömürge devlet değildir!"