ALEMDE MEŞHUR İLİNDE GARİP
Ahmet NAS

ALEMDE MEŞHUR İLİNDE GARİP

Bu içerik 475 kez okundu.

            Konya Karatay Şiir Şöleni, Kerkük Sanat Günleri, Balıklıgöl Şiir akşamları vb etkinliklere iştirakle ödüller aldı. Almanya, Kosova, Azerbaycan, Romanya'da eserleri yayınlandı. 

            Donanımından istifade edilmesi gereken ustalık dönemindeyken tam İlk ve ortaöğrenim tahsilini gördüğü, yıllarca kurumlarında hizmet ettiği ana baba memleketinden çeşitli nedenlerle önce Kocaeli'ne ardından İstanbul'a göçen Mehmet Faruk HABİBOĞLU kim? 

            Kimdir hakikaten kitapları olan, üniversite talebelerinin kendisini ders konusu olarak işlediği, şiirleri bestelenen gizli cevher Mehmet Faruk HABİBOĞLU? Ben biliyorum gün aşırı da rabıta halindeyim. Arzu ettim ki bu gönül adamı büyüğümü sizlere de tanıtayım. 

             70'li yıllarda temel tahsilini memleketinde tamamladıktan sonra Bursa Uludağ üniversitesinden mezun oldu 1985'de.

             SMMM mesleğinde ilerledi. Halen de serbest olarak devam etmektedir. STK'larda sanatın farklı dallarında, yazarlıkta boy gösterdi bunun yanı sıra.

             Yayınlanmış Kitapları sırası ile: 
             "Bencileyin - 1994, 
              Zuhur - 2002, 
              Hoşçakal Aşk - 2011,
              Mariana'ya mektular - 2020"

               Üst paragrafta saydığım kitaplarındaki şiirlerinden Musiki Cemiyeti eski Başkanımız Musa KALDI, Hasan ÖZTÜRK ve ben de besteler ürettik acizane.

               Haiku gibi global teknikleri araştırıp ilgi duysa da eserlerinde Türk Hece ölçü birimini kullandı. Şiirin yanı sıra fotoğraf sanatıyla ilgilendi. Karma sergilerde eserleri yer aldı.

                STK'larda, derneklerde kurucu üye idareci olarak bulundu. Harran üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinden Behiye  DEMİR tarafından tez konusu yapıldı kendisi 10 evvel. 

                  Benim de vazifeli olduğum Fikir Edebiyat Grubu Eski Başkanlarından olan gölgesini büyüklüğünü daim hissettiğim Faruk ağabeyimi birlikte teşriki mesaide bulunduğumuz yılları hayırla yad ediyorum, başarıları daim olsun. Allah c.c. selamet versin.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'li Akın:
CHP'li Akın: "Türkiye'de enerji politikaları yıllarca yanlış kurgulandı"
"Radar İstanbul" 80 bin kişi tarafından indirildi