MUHAMMED FATİH'İN İZİNDE
Ahmet NAS

MUHAMMED FATİH'İN İZİNDE

Bu içerik 2449 kez okundu.

Dini Musiki Okullarımız ile MÜSDAV'ın ortaklaşa düzenlediği ITRİ projesi dahlinde 22-26 Eylül tarihlerinde Ankara Kızılcahamam'da 1 kamp düzenleniyor.

Urfa'dan 10 talebeyle Hocalarını gönderdik başlarında. Aynı şekilde bizim haricimizde Türkiye'nin farklı bölgelerinden 7 (Dini Musiki) okulumuzdan talebe ve hocaları da Ankara'ya ulaştı bu etkinlik için.

Şu an kapta bulunan Bursa / Osmangazi Şubemizin üzerinde de yine başka bir hemşerim Bekir ÇİÇEK ağabeyimin de emeklerinin olması yine İstanbul / Üsküdar & Ankara / Ulus şubesinin üzerinde Doç. Dr. M. Fatih KOCA'nın katkıları onur verici.

Ne kıvanç ki kurucuları arasında bulunduğumuz Urfa şubemizden ve Konya / Karatay'dan giden talebelerimizden M. Fatih KOCA ile tanışmalarının haberini almamız etkinliği gazetedeki makaleme yansıtmama asıl sebep oldu. Bu çalıştayda seçilecek sazende ve solistlerin Almanya-Hollanda-Fransa-İsviçre'de verilecek konserlere iştirak şansı yakalamaları bile Fatih KOCA ile Müşerref olmalarının gerisinde 1 unvandır.

Fatih KOCA talebelik yılarındayken çay dağıtıyordur. İmam-Hatib'e ben diyim mutasavvıf siz deyin Meşayih'den bir zat ziyarete gelir. "Sen niye derse girmedin" der. "Hafız olduğu için, Kur'andan muaf olduğunu" açıklar. Şeyh Hz. ezbere Kur'an okutur dinler. Akabinde adını sorar, "Fatih" deyince sebeplerini açıklayarak "Muhammed Fatih olsun" der. 

O günden sonra genç Hafız kendisini Peygamber Efendimizle (s.a.v.) adaş yapan bu ismi sahiplenir yazdığı kitapları okuduğu CD'leri dahi "Muhammed Fatih" mahlasıyla imzalar. 

Evliyanın himmetini, iyilerin duasını, Peygamber ismini taşıyan Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Muhammed Fatih KOCA'dır.

Buradan gönderdiğimiz: "10. sınıflarımızdan Mustafa - Ahmet - Melih, 11. sınıflarımızdan İbrahim - Abdullah - A.Baki - Bedih - Bekir - Osman 12. İ.Halil ve kampta bulunan diğer illerden katılan 70 talebe arkadaşımıza nasihatimdir: Müşerref olduğunuz Muhammed Fatih Hocanın izinden ilerlerseniz madden de manen de muvaffak olursunuz Allah'ın c.c. izniyle.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temurci:
Temurci: "“Önümüzdeki dönemde şirketlerin bazıları zombi şirket yapısına dönüşebilir"
Gelecek Partili Özdağ: “Venezuela’da üretim için tek bir çalışma bile yapılmadı”
Gelecek Partili Özdağ: “Venezuela’da üretim için tek bir çalışma bile yapılmadı”