HAKK'LA DÖNEN 1 PERVANE
Abdulkadir ANMAK

HAKK'LA DÖNEN 1 PERVANE

Bu içerik 3522 kez okundu.

2010'lu yılların son yarısında TRT vazifesi ile birlikte önce "Harman  Yeri" ardından "Muhabbet Demi" korolarında yer alarak ekranlarda göründü TRT Ankara Radyosu Ses Sanatçısı değerli Reyhan EDİŞ. 

Pandemi süreciyle birlikte Ankara ve İzmir Radyo Günlerinde 2'li sunumlarla konuklu programları ile ekranlardaki serüveni devam etti. Tabi TRT'den önce de Sakarya & Kocaeli'de koro ve akademik geçmişi var değerli sanatçımızın.

Maneviyata düşkün biri olarak benim en çok ilgimi çekense bu sezon başlayan yeni programı Pervane oldu. 24 Eylül 2022 tarihli canlı yayını baştan sona dinledim.

"Dağlar Dağımdır Benim" "Geldim Şu Alemi Islah Edeyim" "El Ediyi(Uzun Hava)" "Çay İçinde Adalar" "Muhabbet Bağında Bir Gül Açıldı" "Daracık Sokakta Yare Kavuştum" "Dam Başında Sarı Çiçek" "Sarı Zeybek Şu Dağlara Yaslanır" "Manastırın Ortasında" sırasıyla bu eserler layıkıyla icra edildi bu Cumartesi. Her Cumartesi 17:00'de de periyodik olarak TRT Türkü Radyo'dan sizler de dinleyebilirsiniz mevzubahis programı.

Türkü icralarının haricinde okunan eserin yöresi kaynak kişisi vurgulanarak ozanlar da anılıyor canlı yayında.

"Anadolu tasavvuf geleneğinde ışığın etrafından dönen kelebeklere "PERVANE" denilir. Bizde müziğin etrafında dönen pervaneler gibi olmak istedik"

Üst paragraftaki biçimde ilk galasını duyuran Pervane programını, deruhte eden Reyhan EDİŞ Hanım Efendiyi ve ekibini kutluyor; muvaffakiyetlerinin devamını Cenab-ı Hakk'tan diliyorum.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Gazze’ye yönelik operasyonları sürüyor
İsrail’in Gazze’ye yönelik operasyonları sürüyor
DEVA Partili Karal: “Hükümet yerli üretimi desteklemek yerine yine ithalatı önceledi''
DEVA Partili Karal: “Hükümet yerli üretimi desteklemek yerine yine ithalatı önceledi''