Vali Baydaş: “Çalışmalar havadan, karadan ve denizden aralıksız devam ediyor”

RİZE-02.12.2023-HİBYA- Rize’de etkili olan fırtına sonrası Ardeşen ilçesinde kaybolan vatandaş için arama kurtarma çalışmaları altıncı gününde de devam ediyor. Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, bölgeye giderek yetkililerden arama kurtarma çalışmalarının son durumu hakkında bilgiler aldı.

604 kez okundu.
Vali Baydaş: “Çalışmalar havadan, karadan ve denizden aralıksız devam ediyor” Advert

Vali Baydaş, Sahil Güvenlik, AFAD, Emniyet Deniz Polisi, Jandarma ve dalgıçlar tarafından havadan, karadan ve denizden toplam 76 personel arama kurtarma çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

Sahil güvenlik helikopterinin olay gününden itibaren her gün sahada tarama faaliyeti gerçekleştirdiğini söyleyen Vali Baydaş, şunları kaydetti:

“Emniyetimize ait hem deniz polisimiz hem de insansız hava aracımız çalışmalarına devam ediyor. Sahil Güvenlik personelimiz dalgıçlarla ve sonarlarla tarama faaliyetini gerçekleştiriyor. AFAD bütün ekipleriyle burada. Havada, karada ve denizde arama çalışmalarımız devam ediyor. Altıncı gündeyiz, bulunacak her iz ve emareyi değerlendiriyor. İnşallah bir netice alırız. Bugün de buradaki çalışmaları yerinde gördük, hem de kaybolan vatandaşımızın yakınlarına geçmiş olsun dileklerimiz ilettik.”

Vali Baydaş'a; Vali Yardımcısı Murat Öztürk, Sahil Güvenlik Doğu Karadeniz Grup Komutanı Binbaşı Aytaç Bayırlı, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, AFAD Rize İl Müdürü Mehmet Salih Avcı ve diğer yetkililer eşlik etti.

Hibya Haber Ajansı

Vali Baydaş: “Çalışmalar havadan karadan ve denizden aralıksız devam ediyor”
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Gazze’ye yönelik operasyonları sürüyor
İsrail’in Gazze’ye yönelik operasyonları sürüyor
DEVA Partili Karal: “Hükümet yerli üretimi desteklemek yerine yine ithalatı önceledi''
DEVA Partili Karal: “Hükümet yerli üretimi desteklemek yerine yine ithalatı önceledi''