Muğla Ören’de kanalizasyon hattının yüzde 41’i tamamlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Milas’ın Ören Mahallesinde başlatılan kanalizasyon hattının yüzde 41’i tamamlandı.

153 kez okundu.
Muğla Ören’de kanalizasyon hattının yüzde 41’i tamamlandı Advert

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Gökova Körfezinin önemli turizm merkezlerinden birisi olan Milas’ın Ören Mahallesinde başlatılan kanalizasyon hat çalışmaları devam ediyor. Ören’de yapılan kanalizasyon hattı ile bölgenin doğasının korunması amaçlanıyor.

Kanalizasyon hattı 212 milyon TL’ye mal olacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Ören mahallesinde başlatılan 212 milyon TL yatırımla hayata geçirilen 58 bin metre uzunluğunda ki kanalizasyon hattının yüzde 41’i olan 20 bin 335 metrelik kısmı tamamlandı. Çalışmalar hızla devam ederken kanalizasyon hattının yanı sıra proje kapsamında yapılacak olan 390 adet muayene bacasının 134’ün de imalatı bitirildi. Aynı zamanda kazı çalışmaları sırasında bozulan yollarda ise 10 bin metre asfalt çalışması yapıldı.

20 bin nüfusu göre Arıtma Tesisi yapılacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ören’de kanalizasyon çalışmasının yanı sıra İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi de yapacak. 115 Milyon TL’ye mal olacak tesis 4 metreküp/gün olarak hayata geçirilecek ve 20 bin nüfusa hizmet verebilecek. İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi projesinde, mekanik ön arıtma, azot ve fosfor giderimle ileri biyolojik arıtım, çamur susuzlaştırma, koku giderimi, SCADA sistemi ile otomasyon kontrolü gibi son teknoloji sistemleri yer alacak.

Hibya Haber Ajansı

Muğla Ören’de kanalizasyon hattının yüzde 41’i tamamlandı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Gazze’ye yönelik operasyonları sürüyor
İsrail’in Gazze’ye yönelik operasyonları sürüyor
DEVA Partili Karal: “Hükümet yerli üretimi desteklemek yerine yine ithalatı önceledi''
DEVA Partili Karal: “Hükümet yerli üretimi desteklemek yerine yine ithalatı önceledi''