TCMB: FAST Güvenli Ödeme İşlemi Katman Servisi devreye alındı

İstanbul, 5 Haziran (Hibya) - Merkez Bankası (TCMB), onay gerektiren ödeme işlemleri için FAST Güvenli Ödeme İşlemi Katman Servisi'nin 31 Mayıs itibarıyla kullanıma açıldığını açıkladı.

193 kez okundu.
TCMB: FAST Güvenli Ödeme İşlemi Katman Servisi devreye alındı Advert

TCMB'den yapılan açıklamada,  FAST Güvenli Ödeme İşlemi Katman Servisi'nin onay/tescil gerektiren ödeme işlemlerinde kontrollü bir ortam sağlayacağı belirtildi ve "Servis, öncelikli olarak 2. el araç alım-satım işlemleri olmak üzere, işlemdeki taraflara güvence sağlanmasına ihtiyaç duyulan farklı iş modellerinde kullanılabilecektir" denildi.

Güvenli Ödeme İşlemi Katman Servisi’nin de FAST Sisteminin diğer katman servisleri gibi hızla yaygınlaşacağının öngörüldüğü vurgulanan açıklamada, şu bilgiler verildi:

"FAST Sistemi üzerine inşa edilmiş bir aracılık hizmeti olan Güvenli Ödeme İşlemi, yetkili kuruluşlar tarafından onay/tescil gerektiren işlemler için yapılacak para transferlerinde süreçler tamamlanıncaya kadar tutarın FAST katılımcısı bir kuruluş nezdinde bekletilerek işlemin taraflarına güvence sağlamaktadır. 

"Bu hizmet ile, ödemeyi gönderecek olan kullanıcıya onay/tescil işlemi tamamlanmadan bedelin karşı tarafa aktarılmayacağı, ödemeyi alacak olan kullanıcıya ise onay/tescil işlemi gerçekleştiğinde bedelin hesabına geçeceği garanti edilmektedir. FAST Güvenli Ödeme İşlemi ilk aşamada 2 milyon TL işlem limiti dâhilinde kullanılabilecektir."
 

Hibya Haber Ajansı

TCMB: FAST Güvenli Ödeme İşlemi Katman Servisi devreye alındı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlerleyen Yaşla Birlikte Yakını Görmede Zorluk Yaşanıyor
İlerleyen Yaşla Birlikte Yakını Görmede Zorluk Yaşanıyor
Memleket Partisi Genel Başkanı İnce: Verginin vergisinin vergisi…
Memleket Partisi Genel Başkanı İnce: Verginin vergisinin vergisi…