Urfa-Akçakale'de Büyük Dolandırıcılık Operasyonu

Akçakale'de Büyük Dolandırıcılık Operasyonu, Kendilerini polis savcı olarak tanıtan dolandırıcılar Ankara’da bir kadını telefonla dolandırarak bir poşet altını kendini komiser olarak tanıtan Akçakaleli Yusuf KANKAT ve İsa GÜNAY isimli dolandırıcılara teslim etti.

Urfa-Akçakale'de Büyük Dolandırıcılık Operasyonu
Bu içerik 1859 kez okundu.

Dolandırıcılar Aralarında Dolandırdıkları Parayı Birbirinden Kaçırarak Birbirlerini Dolandırdılar

Mağdur kadının dolandırılmasından sonra bu 2 isim altınların büyük bir miktarını diğer işbirlikçilerinden sakladı. 15 dolandırıcı suç ortakları bu kez eksik getirilen diğer altınların peşine düştü.  Yusuf KANKAT ve İsa GÜNAY isimli dolandırıcılar diğer suç ortakları tarafından zorla kaçırıldı. dolandırıcı suç ortakları tarafından kaçırılan  Yusuf KANKAT ve İsa GÜNAY ın ailelerinden 200.000tl para istendi. Eğer parayı getirmezlerse öldürmekle tehdit eden dolandırıcıların kimliklerini belirleyen polis öncelikle rehin altına alınan  zorla kaçırılan Yusuf KANKAT ve İsa GÜNAY ın kurtarılmasına çalıştı.

Polisten Film Gibi Operasyon

Polis kaçırılanların kurtarılması için pazarlık yaptırarak makul miktara çekilen seri numaraları alınmış 4000tl parayı hazır ederek rehin alınanların değişimini organize etti. Para karşılığı rehin alınan şahıslar kurtarılmasının ardından akçakale asayiş ekipleri operasyonun düğmesine bastı. Bu süreçte daha önce kimlik bilgileri ve Evleri tespit edilen şüphelilerin bulunduğu Akçakale nin Bulutlu ve Büyüktaş köylerine anında yapılan baskında şüphelilerin 7 si yakalandı.

Polis Dolandırıcıları Bu Kez Kendi Yöntemleriyle Vurdu

Polis seri numarasını aldığı paraların diğer kaçan şüphelilerde olduğunu tespit etmesi üzerine hemen telefonla iletişime geçerek kaçan dolandırıcıların parayı geri iade etmesini istedi. Kaçan dolandırıcıların zorla adam kaçırma rehin alma ve fidye olarak aldıkları paraların seri numaralarının alındığının söylemesi üzerine korkan dolandırıcılar paranın polisin geri alması için urfa yolu üzerinde bir tabelanın altına bırakmasını sağladı. Polis kimlik bilgilerini tespit ettiği diğer kaçan şüphelileri yakalama çalışmalarına devam ediyor.

Haber:Mehmet Ayhan –Akçakale 

Urfa-Akçakale'de Büyük Dolandırıcılık Operasyonu
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Karaköprü’de Su Günü Etkinliği Yapıldı
Karaköprü’de Su Günü Etkinliği Yapıldı
Mesçi Ailesinden Ak Başkan Adaylarına Tam Destek
Mesçi Ailesinden Ak Başkan Adaylarına Tam Destek