Büyükelçi Önen çalışmalarını sürdürüyor

Geçtiğimiz yılın Aralık ayı başında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı iken, Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Peki Büyükelçiliği görevine başlayan ve o andan itibaren bir an bile durmadan gerek Büyükelçilik konutunda ve gerekse kendisi bizzat ziyaretler yaparak 2 ülke arasındaki iş birliğini arttırma çabasını sürdüren Abdulkadir Emin Önen, son 2 günde Pekin'de çalışmalarda bulunan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Olcay Muslu Gardner'ı ve metal ürünleri ticareti alanında faaliyet gösteren Chinmetal Information Tech Co. Yöneticisi Liu Zhengzhi’yi Büyükelçilik konutunda kabul ederek yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Büyükelçi Önen çalışmalarını sürdürüyor
Bu içerik 527 kez okundu.

Büyükelçi Önen, bayrak taşıyıcı havayolumuz Türk Hava Yollarının Pekin’deki yeni ofislerini ziyaret etti ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Türkiye’nin ÇHC Büyükelçisi Büyükelçi A.Emin Önen, etnomüzikoloji ve kültürel miras alanında Pekin'de çalışmalarda bulunan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Olcay Muslu Gardner'ı Büyükelçilik konutunda kabul ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı, daha fazla neler yapabilecekleri konusunda da fikir alış verişinde bulundular ve 2 ülke arasındaki iş birliğin arttırılması konusunda her zaman destek olacaklarını belirttiler.

Büyükelçi A.Emin Önen daha sonra, bayrak taşıyıcı havayolumuz Türk Hava Yollarının Pekin’deki yeni ofislerini ziyaret etti ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bugün de; metal ürünleri ticareti alanında faaliyet gösteren Chinmetal Information Tech Co. Yöneticisi Liu Zhengzhi’yi Büyükelçiliğinde kabul eden Türkiye’nin ÇHC Büyükelçisi Büyükelçi A.Emin Önen, Chinmetal Information Tech Co. şirketinin faaliyetleri hakkında bilgi aldı ve Türkiye ile işbirliği imkanları konusunda görüş alışverişinde bulundu.

 

Büyükelçi Önen çalışmalarını sürdürüyor
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
DSP'de bir İstanbul istifası daha
DSP'de bir İstanbul istifası daha
Adana'da çok sayıda gözaltı
Adana'da çok sayıda gözaltı