Kızılay seçime tek listeyle gidiyor

Şanlıurfa Kızılay Şube Başkanlığı bu hafta sonu seçime gidiyor. Tek listeyle gidilecek seçimde Dr. Ahmet Hamdi İnan aday.

Kızılay seçime tek listeyle gidiyor
Bu içerik 1128 kez okundu.

 

Şanlıurfa Kızılay Şube Başkanlığı Kongresi 17 Şubat Pazar günü Şair Nabi konferans salonunda 10 da yapılacak. Siyaset ve sağlık sektöründe adından sıkça söz ettiren İnan’ın adaylığı tüm kesimlerden tam not aldı.

AHMET İNAN KİMDİR?

1952 Yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlk ve ortaokulu Şanlıurfa’da okudu. 1968 Yılında Urfa Lisesini birincilikle bitirip Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine başladı. 1975 Yılında mezun oldu ve Taksim İlk yardım Hastanesinde ihtisasa başladı. 1980 Yılında Genel Cerrahi Uzmanı oldu. Askerliğini Kayseri Askeri Hastanesinde Uzman Teğmen olarak yaptı. 1981 Yılında Şanlıurfa Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak göreve başladı. 10 Yıl Başhekim olarak idari görevde bulundu.

Özel Şanmed Hastanesi kurucularından olup, hastane başhekimliği görevini yürütüyor. Halen aynı Hastanede Operatör Doktor olarak görev yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Yerli ve yabancı Tıp dergilerinde makaleleri yayınlanmıştır. Ulusal Cerrahi Derneğine, Türk Kolon ve Rectum Cerrahi Derneğine, Hepatico-bilier Cerrahi Derneğine, Ulusal Endoskopik-Laparaskopik Cerrahi Derneğine, Endokrin Cerrahi Derneğine üye olup, Şanlıurfa İlahiyat Vakfı ve Şurkav Vakfı Mütevelli Heyetinde aktif olarak çalışmaktadır. Memur-Sen Kurucu Genel Başkanı merhum M. Akif İnan’ın kardeşidir.

(Ruha Haber Ajansı – RHA) 

Kızılay seçime tek listeyle gidiyor
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
DSP'de bir İstanbul istifası daha
DSP'de bir İstanbul istifası daha
Adana'da çok sayıda gözaltı
Adana'da çok sayıda gözaltı