63 ring aracı koronavirüse davetiye çıkarıyor!

Koronavirüs vakalarının arttığı kente 63 Ring aracı adeta koronaya davetiye çıkarıyor.

232 kez okundu.
63 ring aracı koronavirüse davetiye çıkarıyor!

1 Haziran’da başlayan normalleşme adımları ile beraber Şanlıurfa’da vaka sayıları aldı başını gidiyor. Önceki gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da bilim kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada Şanlıurfa’daki hasta yoğunluğuna dikkat çekmişti.

63 RİNG ARACINA HER KESİMDEN İNSAN BİNİYOR

Vakaların hızla arttığı kente salgına birçok etken davetiye çıkarıyor. Maske takılmaması, karantinaya uyulmaması, fiziksel mesafeye dikkat edilmemesi gibi etkenler etkili olurken en önemli etkenin ise 63 Ring araçları olduğu öğrenildi. BELSAN yetkililerinden alınan bilgilere göre, kentin her noktasından vatandaşların uğrak yeri olan ve özellikle 65 yaş üstü vatandaşların sıklıkla kullandığı 63 Ring hatları salgına davetiye çıkarıyor. Özellikle kentin her ilçesinden insanların buluştuğu 63 ring hatları salgın adına önemli bir tehdit olarak ön plana çıkıyor.

63 RİNG HATLARI ORTAK KULLANIM ALANI

Özellikle salgında bünye olarak en zayıf gruplar arasında olan 65 yaş üstünün en çok tercih ettiği hat olması hem de Karaköprü, Eyyübiye ve Haliliye ilçesinden gelen vatandaşların da ortak kullandığı hat olması nedeniyle salgına davetiye çıkarılıyor. BELSAN yetkililerinden alınan bilgilere göre, 63 ring hatlarına günlük ortalama 15-20 bin yolcu biniyor. Bu binen yolcuların yüzde 18’ini ise 65 yaş üstü vatandaşlar oluşturuyor.

63 RİNG HATLARI DURDURULMALI

Kentin her kesiminden insanın bindiği 63 ring hatlarının için birçok kesim pandemi sürecinden durdurulmasını istiyor. Kentte birçok kesim her ilçeden ve semtten vatandaşların yoğunlukla kullandığı 63 ring hatlarının geçici süre faaliyet göstermemesinden yana tavır takınıyor.

63 ring aracı koronavirüse davetiye çıkarıyor!
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarımı bıraktılar şimdi de hayvancılığı!
Tarımı bıraktılar şimdi de hayvancılığı!
Şanlıurfaspor'da ertelenen olağanüstü kongre bugün
Şanlıurfaspor'da ertelenen olağanüstü kongre bugün