Bu kulüplere neden yardım yapılmadı? ASKF neden isim bildirmedi!

Büyükşehir Belediyesi Şanlıurfa’da faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine nakdi yardımda bulundu. Ancak yardımlardan bazı kulüpler ise muaf tutuldu. Kulüpler aktif olarak var olsa da üyeliklerinin askıya alınması ise yardım engeli olarak gösterildi.

200 kez okundu.
Bu kulüplere neden yardım yapılmadı? ASKF neden isim bildirmedi!

Büyükşehir Belediyesi Şanlıurfa’da faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine daha önceden 2 bin 900 TL nakdi yardımda bulunmuştu.

BAZI KULÜPLER YARDIMIN DIŞINDA TUTULDU

Büyükşehir Belediyesi yine bu yıl içinde 2 bin 500 TL daha amatör spor kulüplerine nakdi yardımda bulundu. Yardımda bulundu bulunmasına ancak bazı kulüpler bu yardımın dışında tutuldu. Eyyübiye Gençlik Spor, Samakspor, Genç Karakeçililer, Yukarı Göklüspor ve Şanlıurfa Gençlerbirliği dahil olmak üzere 7 kulüp bu yardımında dışında tutuldu.

ASKF İSİM BİLDİRMEDİ Mİ

Büyükşehir Belediyesi, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Şanlıurfa Şubesi’nden amatör spor kulüplerinin listesini istedi. Ancak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Şanlıurfa Şubesi 5 kulübün ismini bildirmedi. Kulüpler aktif olarak bulunmasa da ve bünyesinde onlarca sporcu bulundursa da Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Şanlıurfa Şubesi kulüplerin üyeliklerinin askıda olduğunu gerekçe göstererek belediyeye verilen listede isimlerini eklemedi.

KULÜPLER ASKF’YE TEPKİLİ!

Listede isimleri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Şanlıurfa Şubesi tarafından bildirilmeyen ve nakdi yardımdan yararlanamayan Eyyübiye Gençlik Spor, Samakspor, Genç Karakeçililer, Yukarı Göklüspor ve Şanlıurfa Gençlerbirliği, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Şanlıurfa Şubesi’nin yaptığı bu duruma tepki göstererek Büyükşehir Belediyesi’nin bu mağduriyeti gidermesini istedi. 

DİLEKÇE VERDİLER

Öte yandan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Şanlıurfa Şubesi’nin listede isimlerini bildirmemesine tepki gösteren Eyyübiye Gençlik Spor, Samakspor, Genç Karakeçililer, Yukarı Göklüspor ve Şanlıurfa Gençlerbirliği, Büyükşehir Belediyesi Spor Müdürlüğü’ne dilekçe yazarak mağduriyetlerinin giderilmesini talep etti.

Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı yardımdan Şanlıurfa'da 7 amatör kulüp yararlanamadı.

 

RHA

Bu kulüplere neden yardım yapılmadı? ASKF neden isim bildirmedi!
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KONDA Genel Müdürü: Erken seçim 2022’de olabilir
KONDA Genel Müdürü: Erken seçim 2022’de olabilir
İbo Show'un başlayacağı tarih netleşti
İbo Show'un başlayacağı tarih netleşti