Şanlıurfa Adana ve Mersin’de korona sessizliği

Şanlıurfa Adana ve Mersin’de salgın kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle boşalan sokaklar, sessizliğe büründü.

193 kez okundu.
Şanlıurfa Adana ve Mersin’de korona sessizliği

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle cadde ve sokakları boş kalan Mersin’de sessizlik hâkimdi. Kentin tüm kavşak, cadde ve sokak aralarında polis denetimlerini gün boyu sürdürdü. Kentte ana arterler ile mahalle ve sokaklarda araç ile yaya trafiğinin olmadığı görüldü. Kentin değişik noktalarında kontrol noktası kuran polis, yoldan geçen araçları durdurarak kontrol etti. Kısıtlamaya uymayanlara cezai işlem uygulandı. Güzel havalarda dolan sahiller, çocuk parkları ve caddeler vatandaşların evde kalmasıyla boş kaldı.
 
Kısıtlamalardan muaf tutulan işkollarındaki yurttaşlar ve yabancı turistler dışında kent sessizliğe büründü. 
 
ADANA
 
Adana’da da cadde ve sokaklar boş kaldı. Kentte insanların yoğun olarak kullandığı Büyük Saat, Ziyapaşa ve Turgut Özal bulvarları ile Atatürk Caddesi'nde, ülke genelinde Cuma günü saat 21.00'da başlayan ve 7 Aralık Pazartesi 05.00'ta sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sessizlik hakim oldu.
 
Polis, kentin belli noktalarında kontrol noktaları kurup denetimlerde bulundu. Yurttaşların izinlerinin olup olmadığına bakıldı.

ŞANLIURFA

Şanlıurfa sessizliğe büründü

Şanlıurfa’da sokağa çıkma yasağıyla birlikte cadde ve sokaklar sessizliğe büründü.

Şanlıurfa cadde ve sokaklarında korona sessizliği! Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlamasına Şanlıurfa'da büyük oranda uyuldu.

Ülke genelinde dün 21.00'de başlayan ve 7 Aralık Pazartesi 05.00'te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Şanlıurfa'nın en işlek bölgelerinden Sarayönü, Haşimiye, Emniyet caddeleri ile Rabia Meydanı boş kaldı. Polis ekipleri, kavşaklarda denetimler yaptı, genelge dışında kalan ve sokağa çıkanlara cezai işlem uyguladı. Vatandaşların kısıtlamaya uyduğu kentte cadde, sokak ve meydanlar boş kaldı. Polis ekipleri, kentin farklı noktalarında uygulama yapıyor.

 Halfeti'de korona sessizliği
 Halfeti’de koronavirüs nedeniyle turist sayısında düşüş yaşanıyor.

 

Adana ve Mersin’de korona sessizliği şanlıurfa
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Biden: Dünyayla yeniden ilişki kuracağız
Biden: Dünyayla yeniden ilişki kuracağız
Kovid-19'da son 24 saat: 159 can kaybı
Kovid-19'da son 24 saat: 159 can kaybı