11’inci Adana Maratonu’na Kasaptaşı atletleri damga vurdu

Adana'da düzenlenen 11. Kurtuluş Yarı Maratonuna Şanlıurfa Kasaptaşı atletleri damga vurdu.

1054 kez okundu.
11’inci Adana Maratonu’na Kasaptaşı atletleri damga vurdu

Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıl dönümü anısına düzenlenen ve bu yıl “Sağlık Emekçileri İçin Kurtuluşa Koşuyoruz” temasıyla hayata geçirilen 11. Kurtuluş Yarı Maratonu koşuldu.

Korona virüs tedbirleri nedeniyle sınırlı sayıda sporcuların alındığı yarı maratona Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden 800 sporcu katıldı.

Başlangıç noktası Seyhan ilçesi Fuzuli Caddesi olan koşunun startını Adana Valisi Süleyman Elban, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Cintımar, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bürokratları, Atletizm Federasyonu İl Temsilciliği yöneticileri ile Büyükşehir bürokratları yaptı. İl Sağlık Müdürlüğü yöneticilerinin de katıldığı açılış töreninde, sporcular yarışa maskeleriyle başlaması konusunda titizlikle ve defalarca uyarı yapıldı.


Renkli görüntülerin yaşandığı maraton yarışında, çeşitli kategorilerde dereceye giren sporculara, Adana Büyükşehir Belediyesi’nce, toplam 107 bin lira ödül dağıtıldı.

Yarışta 69 sporcu ile katılan Kasaptaşı gençleri 21 KM'lik maratonu tamamlayarak büyük bir başarıya imza attılar, Erkekler kategorisinde Şanlıurfa Kasaptaşı gençleri sporcusu Av.Salih Yıldız ikincilik ödülünü aldı.

Kasaptaşı gençleri kurucusu ve hocası Süleyman Hicri Ruha Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Şanlıurfa kasaptaşı gençleri pandemi sürecinde tüm spor branşlarının faaliyetlerine ara verdiği bir süreçte dur durak demeden çalıştık.
Şanlıurfa'da isot ve fıstık yarışmalarını başarıyla yaptık. Kasaptaşı gençleri pandemi sürecinde maske mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak hergün kasaptaşı parkında, cumhuriyet parkında ve GAP vadisi parkurunda koşu faaliyetlerine devam etti.


Bu süreçte yüzlerce üyeye ulaştık.Spor yapmaları hususunda öncülük ettik. Gönüllü atletizm faaliyetlerini yürüttük.Bu faaliyetlerin bugünlere gelmesinde büyük emek veren eski atletizm il temsilcisi Av.Salih YILDIZ bugün Adana'da yapılan 21 km yarı maraton koşusunda kendi kategorisi olan Masterler'de 2. olarak tarihe geçti.Kasaptaşı gençleri bugün 69 kişilik kafile ile Adana yarı maraton koşusunda yerlerini almışlardır.Şanlıurfa'dan Adana yarı maraton koşusuna katılan tüm atletler bu maratonu Şanlıurfa kasaptaşı gençleri pandemi sürecinde tüm spor branşlarının faaliyetlerine ara verdiği bir süreçte dur durak bilmiyor.
Şanlıurfa'da isot ve fıstık yarışmalarını başarıyla yapan kasaptaşı gençleri pandemi sürecinde maske mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak hergün kasaptaşı parkında, cumhuriyet parkında ve GAP vadisi parkurunda koşu faaliyetlerine devam etti.


Bu süreçte yüzlerce üyeye ulaşan "Süleyman HİCRİ" hoca aynı zamanda kasaptaşı gençlerine yaşam koçu olarak da büyük hizmetler yaptı. Süleyman HİCRİ hoca
bu atletizm faaliyetlerini gönüllü olarak yaptı.


Bu faaliyetlerin bugünlere gelmesinde büyük emek veren eski atletizm il temsilcisi Av.Salih YILDIZ bugün Adana'da yapılan 21 km yarı maraton koşusunda kendi kategorisi olan Masterler'de 2. olarak tarihe geçti.
Kasaptaşı gençleri bugün 69 kişilik kafile ile Adana yarı maraton koşusunda yerlerini almışlardır.
Şanlıurfa'dan Adana yarı maraton koşusuna katılan tüm atletler bu maratonu tamamladı. gençleri olarak Adana'da Şanlıurfa'yı en iyi şekilde temsil ettik."Dedi

 


 

# Adana'nın 99.Kurtulus 11’inci yıl dönümü süleyman hicri Kasaptaşı atletleri damga vurdu. Adana Maratonu’na SON DAKİKA | büyük Etti şanlıurfa 2.. bir Olarak Devam
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şivan Perwer Online canlı konser vererek dinleyicisiyle buluşacak
Şivan Perwer Online canlı konser vererek dinleyicisiyle buluşacak
Türk gemisine korsan saldırı: 1 mürettebat öldü, 15’i kaçırıldı
Türk gemisine korsan saldırı: 1 mürettebat öldü, 15’i kaçırıldı