Fazla mı normalleştik? Urfa'da korkutan insan kalabalığı

Şanlıurfa’da bugün itibariyle normalleşme başladı. Normalleşme başladı başlamasına ancak sokaktaki kalabalık görenler, yeni pik endişesine kapıldı.

738 kez okundu.
Fazla mı normalleştik? Urfa'da korkutan insan kalabalığı Advert

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde yeni normalleşme sürecine ilişkin kararlar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 1 Mart tarihinde tüm detaylarıyla açıklandı. Normalleşmenin başladığı illerin belirlenmesinde; “ Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından tespit edilen kriterlere göre iller 4 ayrı risk grubuna (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) ayrılarak salgınla mücadeledeki tedbir seviyeleri risk gruplarına göre belirlenecektir” açıklaması yapıldı.

ŞANLIURFA DÜŞÜK RİSK GRUBUNDAN YER ALIYOR

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde yeni normalleşme sürecine ilişkin kararlar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 1 Mart tarihinde tüm detaylarıyla açıklandı. İller risk grubuna göre sınıflandırıldı. Şanlıurfa’da düşük iller kategorisinde yer aldı.


URFALILAR SOKAĞA AKIN ETTİ

Sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle birlikte vatandaşlar sokaklara akın etti. Balıklıgöl Platosu ve Haşimiye Meydanı’na çıkan vatandaşlar alışveriş ve yürüyüş yaptı.

SOSYAL MESAFE HİÇE SAYILDI

Özellikle kent merkezine akın eden Şanlıurfalıların büyük bölümünün sosyal mesafeye dikkat etmediği gözlendi.

MASKE TAKMAYANLARDA OLDU

Şanlıurfalılar, özellikle kent merkezine ve aşağı Çarşı diye adlandırılan mekanlara akın etti. Özellikle park ve dinlenme alanlarına konulan banklarda maskeler çıktı, sosyal mesafe kurallarına çok fazla dikkat edilmediği gözlendi.


PİK GELEBİLİR Mİ?

Özellikle uzmanlar rehavete kapılmaması ve kurallara uyulması gerektiği noktasında sıklıkla uyarılarda bulunuyor. Ancak Şanlıurfa’da sokağa çıkan vatandaşların sosyal mesafeye uymadığı ve bazılarının ise maske takmadığı akıllara, “pik gelebilir mi?” sorusunu getirdi.

 

 

RHA

Fazla normalleştik? Urfa'da korkutan insan kalabalığı
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bilanço Ağırlaşıyor,Ağır hasta sayısında rekor artış
Bilanço Ağırlaşıyor,Ağır hasta sayısında rekor artış
Akdeniz’de 4.4 büyüklüğünde deprem
Akdeniz’de 4.4 büyüklüğünde deprem