Şanlıurfa'daki Kontrollü normalleşmede korkutan tablo

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tarafından belirlenen kriterlere göre düşük riskli mavi grupta yer alan Şanlıurfa’da hafta sonu yaşanan yoğunluk korkuttu.

1255 kez okundu.
Şanlıurfa'daki Kontrollü normalleşmede korkutan tablo Advert

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında düşüş kaydedilen Şanlıurfa'da normalleşmenin ardından çarşıda ve şehrin işlek noktalarında kalabalıklar dikkati çekti.

Şanlıurfalıların büyük çoğunluğunun maske kuralına uyduğu görüldü. Kentin bazı noktalarında, sosyal mesafe kuralı yoğunluk nedeniyle zaman zaman ihlal edildi.

Akarbaşı Caddesi,tarihi mekanlarda ve Balıklıgöl Dergah platosunda öğlen saatlerinden itibaren yoğunluk oluştu.

Tarihi Gümrükhan Çarşısı ve Dergah Balıklıgöl platosunda adeta insan seli oluştu. Bazı Şanlıurfalılar sıcak havayı fırsat bilerek tarihi mekanları ve Balıklıgöl Dergah platosunu tercih etti.Tarihi mekanlarda ve Balıklıgöl'de yoğunluk oluşturdu.

Birçok kafe ve restoran gibi işletmelerin bulunduğu Haşimiye meydanında alınan tedbirlere rağmen yoğunluk görüldü. Aynı zamanda geçiş güzergahı olarak da kullanılan çarşıda, vatandaşların çoğunlukla maske takmasına ve kurallara özen göstermesine rağmen özellikle öğleden sonraki saatlerde oluşan yoğunluk korkuttu.

 

 

(RHA)


 

Şanlıurfa'daki Kontrollü normalleşmede korkutan tablo
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bilanço Ağırlaşıyor,Ağır hasta sayısında rekor artış
Bilanço Ağırlaşıyor,Ağır hasta sayısında rekor artış
Akdeniz’de 4.4 büyüklüğünde deprem
Akdeniz’de 4.4 büyüklüğünde deprem