Bayrak: Şanlıurfa'nın Kurtuluşu sivil bir milis zaferidir

22. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Faruk Bayrak,Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.Bayrak,Şanlıurfa'nın Kurtuluşu sivil bir milis zaferidir.Dedi.

1490 kez okundu.
Bayrak: Şanlıurfa'nın Kurtuluşu sivil bir milis zaferidir Advert

Dedem Şeyho Ramazan'ın da bizzat katılıp Ailemizi ve Eyyubiyemizi temsil ettiği Urfa’nın Düşman İşgalinden Kurtuluş Hareketi tam anlamı ile sivil bir milis zaferidir.

Tarihe "Kendi Kendini Kurtaran Şehir" olarak adını yazdıran İstiklal Şehridir Urfa. 

Şehir, mahalle, köy, aşiret, esnaf, eşraf gibi bütün unsurlarının; kadın, erkek, çocuk, köylü, şehirli gibi bütün insanlarının malları ve canları ile yaptıkları eşsiz mücadelenin adıdır 11 Nisan.

Dedem Şeyho Ramazan ve Kurtuluşumuzun lokomotifi olan 12'lerin torunlarının,  milis kuvvetlerimiz ve çetelerimizin "Temsili Kurtuluş Kutlaması" bu sene de pandemi nedeniyle yapılamıyor maalesef. 

Temsili de olsa bu görkemli tarih sahnelerini göremegecek olmanın burukluğu ile Urfa’mızın   Düşman İşgalinden Kurtuluş Bayramını bu duygu ve düşüncelerle kutluyor; bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum...

 

 

 

# Bayrak: zaferidir sivil Şanlıurfa'nın Kurtuluşu bir milis bir Düşman işgalinden kurtuluş SON DAKİKA | olan Olarak Nisan Urfa’nın
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Babacan’dan Bayram Mesajı
Ali Babacan’dan Bayram Mesajı
Galatasaray Hatıra Ormanı bu sefer Denizli’de hayata geçirildi
Galatasaray Hatıra Ormanı bu sefer Denizli’de hayata geçirildi