Bakan Koca Açıkladı:Şanlıurfa'nın haftalık Vaka durumu belli oldu!

Sağlık Bakanlığı'nca hazırlanan haftalık insidans haritası yayımlandı.

1208 kez okundu.
Bakan Koca Açıkladı:Şanlıurfa'nın haftalık Vaka durumu belli oldu! Advert

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre 7 günlük her 100 bin kişide görülen Covid-19 güncel vaka sayılarını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs vaka sayılarını açıkladı. Şanlıurfa’da vaka sayısında geçen haftaya oranla düştü.

Sağlık Bakanı Koca, 21 Ağustos- 27 Ağustos arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. Şanlıurfa'nın haftalık vaka sayısı 100.000 bin kişide 270.27'ye geriledi. Şanlıurfa'nın vaka sayısı geçen hafta 100.000 bin kişide 271.69'du geçen haftaya göre Şanlıurfa'da artış olmazken vakalarda az da olsa gerileme kaydetti.

Bakan Dr. Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından haritayı yayımlayıp, ''21-27 Ağustos arasında 100.000 kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısı neydi? Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık insidans haritamızdan öğrenebilirsiniz.'' ifadesini kullandı.

Koca, ''21-27 Ağustos arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz Rize, Bayburt, Nevşehir, Kayseri, Kilis, Trabzon, Aksaray, Gaziantep, Bolu, Tokat. Bu illerden birindeyseniz şu günlerde daha da dikkatli olmalısınız. Nihai çözüm aşı. Kurallar çok gerekli.'' görüşünü aktardı.

# Bakan Koca açıkladı: 21 Ağustos arası Şanlıurfa'nın 27 Ağustos Vaka sayısı açıklandı belli oldu!. haftalık haftalık Vaka durumu bir SON DAKİKA | şanlıurfa Şanlıurfa'da kişi Daha her Sağlık
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alevi Vakıflar Federasyonu: 73 cemevini öğrencilere tahsis ediyoruz
Alevi Vakıflar Federasyonu: 73 cemevini öğrencilere tahsis ediyoruz
Büyükşehir Ev sahipliğinde Kazak Rüzgarı Esti
Büyükşehir Ev sahipliğinde Kazak Rüzgarı Esti