İran'da helikopter kazası: Cumhurbaşkanı'ndan haber alınamıyor

Konvoyundaki bir helikopterin kaza yaptığı İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'den haber alınamadığı belirtildi.

3815 kez okundu.
İran'da helikopter kazası: Cumhurbaşkanı'ndan haber alınamıyor Advert

İran devlet televizyonunun haberine göre, Cumhurbaşkanı Reisi'nin konvoyundaki bir helikopter kaza yaptı.

İran devlet televizyonu, Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin içinde bulunduğu helikopterin kaza yaptığını duyurdu. Haberde, Reisi'yi taşıyan helikopterin "sert iniş" yaptığı belirtildi. Devlet televizyonu haberinde konvoyda 3 helikopterin bulunduğu, bazı bakan yetkilileri taşıyan 2 helikopterin güvenli bir şekilde varış noktalarına ulaştığı aktarıldı.

Haberde, İran'ın Doğu Azerbaycan eyaletinde bir etkinliğe katılan Reisi'nin, başkente gitmek üzere konvoyla ayrıldığı kaydedildi. Kazanın, İran-Azerbaycan sınırında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Hudaferin bölgesinde bir barajın açılışını yaptıktan meydana ifade edildi.

Öte yandan Fars Haber Ajansı, olaydan birkaç dakika sonra Reisi ile birlikte helikopterde bulunan Tebriz Cuma imamı Muhammed Ali El Haşim ile bazı kişilerin görüşmeyi başardığını ancak telefonlara şu anda ulaşılamadığını yazdı.

Doğu Azerbaycan Valiliği Sivil Milletvekili Ali Zakari, ise bir haber ajansına yaptığı açıklamada, "Kaza mahalline henüz gelmedim ve olayın detaylarını bilmiyorum. Üç helikopter vardı, ikisi güvenli bir şekilde indi, biri düştü" ifadelerini kullandı.

Devrim Muhafızları'na bağlı Tasnim Haber Ajansı ise helikopterdeki bazı yoldaşlarının "merkezle temas kurmayı başardığını" yazdı.

 

MA

 

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
IDF sözcüsü: Hamas'ı ortadan kaldıracağımızı söylemek insanların gözüne kum atmaktır'
IDF sözcüsü: Hamas'ı ortadan kaldıracağımızı söylemek insanların gözüne kum atmaktır'
Avrupa piyasaları İngiltere Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesi karışık açılışa yöneldi
Avrupa piyasaları İngiltere Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesi karışık açılışa yöneldi