68 KUŞAĞI GENÇLİK
Nevzat Laleli

68 KUŞAĞI GENÇLİK

Bu içerik 178 kez okundu.


Bizler de 68 kuşağı İslamcı, şeriatçı gençlik kuşağıyız. 
68 kuşağı gençlik sadece sosyal demokratlarda ve ülkücü gençlik içinde değil Müslüman gençlik içinde de yer ve maya tutmuş bir gençlik idi. Necip Fazıl Kısakürek, Arif Nihat Asya, Abdürrahim Karakoç gibi düşünür, yazar ve şairlerin çaba ve gayretleriyle böyle bir gençlik yoğrulmakta idi.
Ancak bu gençlik ferden ferda (birbirlerinde kopuk) bir yapıya sahipti. 1968 yılı sonunda Prof. Dr. Necmettin Erbakan ortaya çıkıp da önce İslamcı gençliği sonra halkı organize edince inanan gençliğin gücü de ortaya çıktı. Gençliğin adı Milli Gençlikti. Onun başkomutanı Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’dı. Onun siyasi kuruluşu MNP Milli Nizam Partisi idi. Gençlerin sloganı; “Ne sağdayız, ne solda, Hak yoldayız hak yolda” idi.
Bu gençliğin özelliği vurup kırmak, sağı solu devirip dökmek değildi. Bilakis yapılan zulüm ve baskıların karşısında dimdik durmak ve bu zulümlerin önünü almaktı. Bu gençlik Peygamberimizin (s.a.s) “Bir kötülük gördüğünüz zaman onu elinizle, elinizle yapamıyorsanız dilinizle, onu da yapamıyorsanız kalbinizle buğz edin. Ancak bu sonuncusu imanın en zayıf halidir” emrine uymayı kendine şiar etmekteydi.
Bu gençlik meydanlarda, salonlarda “Hak yol İslam yazacağız” diye haykırıyor, dağa taşa “Hak yol İslam yazacağız” diyerek inancını nakşediyordu. Hatta 1970’li yıllarda Ankara Türk ocağı salonunda Abdullah Kars tarafından “Hazreti Ömer’in adaleti” tiyatrosu oynayınca, bir anda 3 – 5 silahın birden üzerimize doğrultulduğu o gün orada; "Kör dünyanın göbeğine Hak yol İslam yazacağız" diye tempo tutan gençlerdik.
Ben 1969 da başladığım ve 50 devam ettiğim gençlik çalışmalarına önce MNP sonra MSP Gençlik kolları Genel Başkanlıklarını yapmış, 1980 - 1997 yılları arası 17 yıl Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanı olarak aynı çalışmayı sürdürmüştüm. 
2018 yılı başında 31.Aralık Mekke’nin fethi gecesinde Burdur'da 20 - 25 gençle aynı marşı koro halinde söyleyince, bir seyirci bir kardeşimiz marşımızı videoyu YouTube koymuş. YouTube/nevzatlaleli diye girilirse bu marş dinlenebilir.
Diğer taraftan HAY-DER Hayırda Yarışanlar Derneğini kurduk. Burada da ve "Mutlu insan Sağlam aile Güçlü toplum" u oluşturmak için çalışıyoruz.
Şimdi yazarlık yapıyorum. Devletin Basın kartına sahibim. 4’ü il olmak (Konya Merhaba, Antalya Hilal, Afyon Afyon haber, Kahramanmaraş) üzere 9 yerel gazetede yazı yazıyorum. 
Bu yazılardan 4 kitap çıkardık. Bunlar;
Dünya ve ahiret SAADETİ (Bütün gençlerimiz okumalı)
FLÖRT YANGINI ……….(özellikle kızlarımız tarafından okunmalı)
En güçlü silah MEDYA…..(Medyanın gücünü bilmeyen insanlarımız okumalıdır) 
Müslümanda seviye………(Sırat-ı müsteğiym, mağdup ve dallin emirlerinden ne anlıyoruz)
Hızımızı alamadık ortaokul seviyesi çocuklarımıza yazı yazıyoruz. Bu yazılar şu anda 122 ye ulaştı. Anadolu’da söylenen deyimler, tabirler, Mesnevide hikâyeler, bazı Peygamberler kıssaları çocukların seviyesine inilerek anlatılmaktadır. Bu yazılar şimdi Afyon Haber ile Biga Doğuş gazetelerinde yayınlanmaktadır. Bunları da kitap haline getirmeye çalışıyoruz.
Ve bir önemli çalışmamız da "Bekârları evlendirme"dir. Bunu da 20 senedir yapıyoruz. Dünyanın her yerinden başvurulabilir. Almanya’dan başvuran Gelin adayımızın Bursa'ya gelin gelmesi bizim çalışma alanımızın genişliğini göstermektedir.
Evlenmek isteyen ama her kes yuvamizda@gmail.com dan bizim ücretsiz formlarımızı isteyebilir.
ŞİMDİ DE YAŞIM DA 74’TÜR ÇOK ŞÜKÜR.

 

DİĞER YAZILAR
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek'te Silah Kaçakçılığı Operasyonu:1 Tutuklama
Siverek'te Silah Kaçakçılığı Operasyonu:1 Tutuklama
Malazgirt’te sele kapılan 50 hayvan öldü
Malazgirt’te sele kapılan 50 hayvan öldü