FERASETLE BAKINCA
Nevzat Laleli

FERASETLE BAKINCA

Bu içerik 302 kez okundu.

1975 -1980 ihtilalına kadar MSP Milli Selamet Partisi Denizli müfettişi olarak görev yaptım. İhtilaldan sonra da RP Refah Partisi kurulunca yine 5 sene daha Denizli Müfettişliğim devam etti.

Her ay muntazam olarak Denizli'ye gidiyor il ve ilçe teşkilatlarının çalışmalarını takip ediyor ve onların çalışmalarına yardımcı oluyordum.

Denizli de genellikle de merhum Talat Baydil in evinde misafir kalıyordum.

Yıl 1978

Talat Bey bir gün Sait Nursi Hazretlerinin Sözler adındaki kitabını getirdi ve Mehd-i Resul bölümünü açtı ve bana Nevzat Bey dedi, Üstad bu bölümde MSP den bahsetmiş dedi.

Biz iyi biliyorduk ki Üstad kitaplarında siyasetten bahsetmez.

Okumaya başladı.

"Mehdi-i Resul geldiğinde elindeki mucizakar manevi kılıçla Süfyan ve Deccal ordularını zir-ü zeber edecek. Adete iki dağ dengedeyken bir çakıl taşı ikisini de ağdıracak. İki dev güreşiken bir çocuk ikinci de yıkacak"

Sonra bana döndü. Bu gün AP ve CHP sanki iki dağ gibi, sanki iki dev gibidir. MSP hem yeni kurulmuş ve hemde taraftarı az olduğundan sanki bir çocuk gibidir. MSP, CHP ile koalisyon kuruyor ve AP ni ağdırıyor veya yıkıyor. Daha sonra AP ile koalisyon yapıyor, bu sefer de CHP yi ağdırıyor veya yıkıyor, dedi.

Said Nursi Hazretleri maddi kılıç veya silahtan bahsetmiyor. Mucizekâr manevi kılıçtan bahsediyor.  Allahu alem bu ifade ise Milli görüş’ün kullandığı sloganlar ve beyanatlardır.

Bu konuyu bu şekilde ele alan kimseyi duymamıştım. Basiret ve feraset sahibi bir insanın meseleye bakış açısını görüyor musunuz?

Talat Bey e Allahtan rahmet diliyorum.

 

DİĞER YAZILAR
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Van’da bir işçi elektrik akımına kapıldı
Van’da bir işçi elektrik akımına kapıldı
Davutoğlu’ndan Erdoğan’a: Siz de iktidara veda vaktinin geldiğini anladınız
Davutoğlu’ndan Erdoğan’a: Siz de iktidara veda vaktinin geldiğini anladınız