Ak Parti Şanlıurfa'da kimler gidecek?
Ömer Dodanlı

Ak Parti Şanlıurfa'da kimler gidecek?

Bu içerik 1140 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yorulan kenara çekilsin ifadesinin ardından Ak Parti Şanlıurfa'da kimlerin gidip gitmeyeceği merak ediliyor...

Ak Parti teşkilatlarında ihalecilerin ve rantçıların kapsamlı bir şekilde temizlemesi şart.Bu ihaleci ve rantçıların yerine teşkilatlarda dürüst ve samimi insanlara görev verilmesi gerekir. Ak Parti’nin yeniden 2002'deki asli ruhuna  de özüne geri dönmesi lazım. Aksi halde değişen bir şey olmayacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Metal Yorgunluk” ifadesinin asıl kastedilen karşılığı işte bu. “Biz dokunmadan siz çekilin” deniyor. Bu değişimin teşkilatlara nasıl yansıyacağını bekleyip göreceğiz.

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti’deki bu belirgin sorunu görmüş olacak önümüzdeki 2019 seçimleri öncesi 2023 hedefleri doğrultusunda teşkilatlarındaki meta yorgunluğu ve şaibeli işlere bulaşan il,ilçe ve belde teşkilatlarını uyararak kibarca bu kenara çekilin dedi.

Peki durup dururken Cumhurbaşkanı neden bu meta yorgunluktan bahsetti.Aslında Cumhurbaşkanı meta yorgunluktan ziyade adı ihale ve şaibeli işlere bulaşan vatandaşların şikayetlerinden uzak kalan onlarla ilgilenmeyen bu yöneticilere kısaca kenara çekilin mesajını verdi.Bu mesajın kibarca adına da ''Metal Yorgunluk''olarak niteledi.Aslında Ak Parti'nin tüm teşkilatlarında olduğu gibi Şanlıurfa teşkilatlarında da yaşanan en ciddi problem budur.

Ak Parti Şanlıurfa il teşkilatında gerçekten başarılı, enerjik kişileri tenzih ediyorum. Öyleleri var ki hakikaten görev yaptığı sürece işinin hakkını vermiş. Bu yüzden o bıraksa bile bulunduğu teşkilat onu bırakmak istemez. 

Ama öyleleri de vardır ki, ne yorulmak biliyor ne bırakmak.Bu kişiler sadece kendi menfaatleri için bulunduğu yeri korumak için birtakım entrikalar içine giren ve koltuğunu korumak adına her şeyi mübah görenler de vardır.İşte teşkilatlarda yer alan bu tip ihaleci ve menfaatçiler o kadar tepki almalarına rağmen sırf parti zarar görmesin diye Cumhurbaşkanı Erdoğan sırf bu tür şahıslara bile zarar vermemek adına ''Metal yorgunluk''adı altında mesaj vererek burada onların artık kenara çekilmeleri hususunda bir uyarıda bulundu.

 

Ak Parti içindeki bu ''metal yorgunluk''mevzusu derin bir mevzudur. Aslında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Yorulan varsa kenara çekilsin" sözleriyle tüm teşkilatlarda kapsamlı değişiklikler yapılması mesajıdır.

Erdoğan’ın “Metal yorgunluğu ve profesyonel deformasyon diye bir hastalık var, uzun süre görevde kalanlar bu hastalığa yakalanabiliyor. Yorulan varsa kenara çekilsin” sözleri Şanlıurfa’da kimlerin rahatını bozacak acaba? Erdoğan'ın bu mesajını bakalım Şanlıurfa teşkilatı nasıl değerlendirecek.Gerçekten Şanlıurfa'da bu merak ediliyor.Öyle anlaşılıyor ki bu ''metal yorgunluk''ile Şanlıurfa teşkilatlarının yüzde 80 ile yüzde 85'inin değişeceği görülüyor.Bakalım mevlam ne eylerse güzel eyler.Bekleyelim görelim.

Birde kime sorsan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu ''metal yorgunluk''meselesini hiç kimsenin üzerine almadığı yorulma problemi olmadığı için pek bu sebebe bağlı olarak kenara çekilen olacağını sanmıyorum. Çünkü Ak Parti’de metal yorulmayı hiç kimse kabullenmek istemiyor.

Ak Parti Şanlıurfa teşkilatlarında kapsamlı bir değişiklik olmadığı sürece  16 Nisan referandumunda Erdoğan sayesinde alınan  yüzde 72'lik oyları bile koruyamaz duruma gelir.Ve Ak Parti Şanlıurfa'da çok ciddi bir şekilde oy kaybına girer.Sonra söylemedi demeyin.Bak biz söylüyoruz.

DİĞER YAZILAR
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakaryasporlu Caner Şanlıurfaspor'da
Sakaryasporlu Caner Şanlıurfaspor'da
AK Parti İl Başkanlığı binasında intihar girişimi
AK Parti İl Başkanlığı binasında intihar girişimi