Şampiyonluk Ümidimiz Hayal Oldu
Ömer Dodanlı

Şampiyonluk Ümidimiz Hayal Oldu

Bu içerik 1090 kez okundu.

PTT 1. Ligde mücadele eden ve ligin ilk yarısını 27 puanla 5.sırada tamamlayan Şanlıurfa spor ikinci yarının ilk maçında Kayserispor'dan şok bir yenilgi alarak sezonun ikinci yarısına başlayan Sarı Yeşilli Şanlıurfa Spor, PTT 1.ligde mücadelenin daha da sertleşeceği, puanın daha da zor alınabileceği ikinci yarıya başlarken adeta Şampiyonluğu yine hayallere bıraktı.

İkinci yarının ilk maçında deplasmanda ligin favori takımlarından Kayserispor’a 3 golle mağlup olan Sarı Yeşillilerde  Yönetimin lig arasında Teknik Direktör Cihat Arslan’nın raporu doğrultusunda bazı futbolcularla yollarını ayırdı, yapılan yeni transferlerinde Cihat hoca’nın raporu doğrultusunda yapıldığı belirtiliyor.Ancak bu yapılan transferlerin hiç birisinin Şanlıurfaspor’da oynayacak kapasitede olmadığı yada oynayabilecek bir iki futbolcu var ise de bu futbolcuların uzun süre takımlarında yedek kaldığı,kadroya giremeyen futbolcular olduğunu görüyoruz.Bu nedenle yapılan transferler kamuoyunda olumsuz ve faydasız transferler olduğu görüldü.

Bu arada hedefini ligin başından bu yana tam ve net Süper lig olarak belirleyen bir Şanlıurfaspor yönetimi,Diğer taraftan da Şampiyonluk hedefini belirlemeyen, Hedefimiz ligde bu sene ilk 6 olarak belirleyen Teknik direktör Cihat Arslan şampiyonluktan ziyade temkinli konuşarak, bu yıl hedeflerinin üst sıralarda tamamlamak istiyoruz, bunun adını da şampiyonluk cümlelerini kurmayan hoca’nın ligin ikinci yarısına da hangi hedefle hazırlanacağı da belirsizliğini koruyor.

Lider ile arasındaki puan farkını son Adanaspor beraberliği ile 9’a çıkaran Şanlıurfa Spor’da taraftarda son haftalarda alınan mağlubiyetler ve başarısız sonuçlara bir hayli tepkili…

Şüphesiz, Şanlıurfaspor’u siyasete ve kendi egoları doğrultusunda basamak olarak kullananlar varsa,bunu iyi bilsinler ki bu takımın sahibi tüm Şanlıurfalılardır.Sizi oraya getirenler,başarısız olduğunuzda da sizi göndermesini bilirler bu böyle bilinsin.Şampiyonluk tek başına yapılan bir mücadele ile olamaz. Şampiyonluğa ulaşmak için,öncelikle  taraftarıyla,spor adamlarıyla,medyasıyla,taraflı tarafsız herkesle barışık olunmadan başarıyı beklemek tabiri caizse abestir.

İşte bu yüzden başarılı olabilmenin kuralı,en başta şehrini ve takımını,spor yazarlarını, taraftarını sevip onlarla bütünleşmek ve onların arasında ayrımcılık yapmaması gerekiyor. Ben de Şanlıurfa’yı ve Şanlıurfaspor’u sevdiğimden, insanımızı sevdiğimden bunları yazıyorum. Çünkü biz biliyoruz ki yanlış olan bir şeyler varsa o yanlışları yazarak ve güzel bir üslupla dile getirerek ve bu konuda kamuoyunu bilinçlendirme adına mesajları vermektir.

 

İşte yukarıda bahsettiğim bu birlik beraberlik ve şehriyle,takımıyla,taraftarıyla biz bir bütünlük oluşturamadığımız için bu sezonda şampiyonluktan herkes gibi ümidimi yitirdim.Bu nedenle şampiyonluk ümidimiz bu yıl da hayal oldu.

DİĞER YAZILAR
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakaryasporlu Caner Şanlıurfaspor'da
Sakaryasporlu Caner Şanlıurfaspor'da
AK Parti İl Başkanlığı binasında intihar girişimi
AK Parti İl Başkanlığı binasında intihar girişimi