Eleştirmek ya da övmek en doğal hakkım
Ömer Dodanlı

Eleştirmek ya da övmek en doğal hakkım

Bu içerik 508 kez okundu.

Değerli okuyucularımız yeni bir yazı ile tekrardan sizlerleyim… Öncelikle bize verdiğiniz özgüven ve desteklerden ötürü sizlere çok teşekkür ediyoruz.

Değerli okuyucularımız yeni bir yazı ile tekrardan sizlerleyim… Öncelikle bize verdiğiniz özgüven ve desteklerden ötürü sizlere çok teşekkür ediyoruz.

Bizler Urfa’da internet haberciliğinde anlık gelişen olaylardan sizleri her türlü haberden haberdar etmek için geceli gündüzlü çalışmaya devam ediyoruz.

Bunu siz değerli takipçilerimizde biliyor..


Geçmişte olduğu gibi bazı eleştirdiğimiz makam mevki ya da STK temsilcileri memleketin çıkarları doğrultusunda eleştirdiğimiz insanlar önce eş dost akrabalarımız vasıtasıyla üstü kapalı tehdit mesajları göndermelerine de aldırış etmediğimizi ve doğru bildiğimiz yolda eleştirilerimizde geri adım atmadığımızı herkes bilir.

Ancak buna rağmen yaptığımız eleştirilerden,tehditlerden geri adım atmadığımızı gören zatların bazıları çaresizce hukuk yolunu seçmiş bizler bundan gocunmuyoruz. Eleştiri her zaman iyidir. Eleştirilmedin mi yanlış yaptığını göremezsin, bunu gazetecilik yapan herkes bilir, ancak bizi eleştirenlerin bunu bildiğini pek sanmıyorum. Niye diyecek olursanız çünkü onların eleştiriye kapıları kapalı da o yüzden.

Bireysel olarak kimse ile sorunumuz yok daha öncede bunu dile getirmiştik. Ancak gelinen noktaya baktığmızda bazı siyasetçiler ve idareciler bunu idrak edemiyor. Bizler bireysele girmedik hiçbir zaman.Hele hele memleket için taş üstüne taş koyanı hiç bir şekilde eleştirmedik.Elimizden geldiğince onlara destek olduk.

Ancak bir şeylerin yazılması gerekiyorsa yazılma zamanı geldiğinde yazmaktan ve eleştirmekten de geri kalmıyoruz.(Anladınız ne demek istediğimi) değerli dostlar.

Bunu unutmayın ki devlet kurumları hiç kimsenin babasının arka bahçesi değil.

Bizim memlekette eleştiriye tahammülsüzlük niçin yaygındır? Bunun birçok nedeni var. Mesela kendisi sorgulayamayan, eleştiri yapamayan, hata yaparım diye korkan insanlar başkalarının getirdiği eleştirilere kızarlar. Bunun altında yatan temel neden psikolojiktir. Çoğu insan kendisi yaşamı boyunca bir şeyi eleştiremediği için eleştiri yapanları kıskanır ve onlara kızar. Bir başka önemli neden insanların yetişmesindeki biat kültürünün etkisidir. Taraftar olmayı ideal olarak görmeleri sağlanan ve öyle yetiştirilen insanlar kendi inandıklarının yanlış olduğunu söyleyene kızarlar. Oysa en yanlış görünen eleştiriden bile bazen doğru bir şeyler çıkar.

İşin içinde hakaret, küfür filan yoksa yanlış da olsa eleştiri iyi bir şeydir. İnsanın bir kez daha düşünmesini, olaya bir kez daha bakmasını ve hatası, eksiği, yanlışı varsa düzeltmesini sağlar.

memleketimizin en büyük sorunu, eleştiri kültürüne kapalılığından önce düşünce özgürlüğü ve ifade özgürlüğüne uzak olmasıdır. Yaşamı boyunca kitap okumayan, edebiyatla ilgilenmeyen, tek konuya odaklı büyüyen, taraftar olmayı sorgusuz sualsiz kabul eden insanların eleştiriden nefret etmekten başka yapacağı bir şey yoktur.

Son olarak şunu da söylemeden geçemeyeceğim bizler egomuzu tatmin etmek için değil işimizi yapmaya devam edeceğiz.

DİĞER YAZILAR
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'li Akın:
CHP'li Akın: "Türkiye'de enerji politikaları yıllarca yanlış kurgulandı"
"Radar İstanbul" 80 bin kişi tarafından indirildi