Urfa’ya Liyakatlı Vekil Lazım
Ömer Dodanlı

Urfa’ya Liyakatlı Vekil Lazım

Bu içerik 1136 kez okundu.

Şanlıurfalılar 7 Haziran’da gerçek anlamda kendilerini  temsil edecek ‘’ liyakatli vekilleri seçmeli’’

2015 Milletvekili genel seçimlerinde Şanlıurfalılar kendilerine hizmet edecek, yeni vekil adaylarını seçmeden önce  Şanlıurfa’ya hizmet anlamında parti genel merkezlerini mail yağmuruna tutmalı eğer bu yapılırsa inanıyorum ki Genel Merkezler de bu talepleri dikkate alır ve 7 haziran Milletvekili seçimlerinde Şanlıurfalıların karşısına istenilen adayları çıkararak onların taleplerini dikkate alır diye düşünüyorum.

Ancak hep şikayet edenler olarak önümüze dayatılan listelere oy veriyoruz diye hep isyan ederiz.Aslında yol yakınken yani aday adayları profiline baktığımızda herkes  bu aday adayları enflasyonu içerisinde şimdiden belli kriterlere bakarak bunların içerisinde kimlerin Urfa’ya hizmet anlamında bir katkısı olacağını görebilme imkanımız varken yol yakınken teknolojinin güzel nimetlerinden sosyal medya üzerinden partilerin genel merkezlerine Şanlıurfa’ya hizmet edebilecek liyakatlı vekilleri istemek gerekir diye düşünüyorum.

Onun için 7  Haziran  Milletvekili genel seçimleri Şanlıurfa için çok önemlidir.Biz Şanlıurfalılar geçmişte hep eleştirdiğimiz ve beğenmediğimiz bu adayların bir daha parti genel merkezleri tarafından önümüze dayatılmamasını istiyorsak şimdiden üzerimize düşen görevleri de yapmalıyız diye düşünüyorum.

Bziler Şanlıurfamıza hizmete talip olan bu aday adaylarımız içerisinde gerçek anlamda hizmet edebilecek  kriterleri taşıyan  liyakatlı ve işin ehline görev verilmesi için şimdiden  önümüzdeki 4 yıl için hizmet edecek vekilleri  şaibe ve fitneden uzak, sicili temiz,liyakatlı adaylarla önümüzdeki 4 yıl için seçmeliyiz.Yukarıda bahsettiğim kriterleri taşıyan adaylar parti genel merkezleri  tarafından   dikkate alan partiler Şanlıurfalılardan takdir görür.Şanlıurfalılar ise bu seçimde özellikle liyakatlı adaylara oy vereceklerini  şimdiden ifade ediyorlar.Burada parti genel merkezleri de ince eleyip sık dokuyorlar.İşte onun için 7 Haziran’da yapılacak genel seçileri Şanlıurfa’ya hizmet edecek aday adayları için de çok önem arz ediyor.

Mevcut İktidar partisi Milletvekilleri  2011 genel seçimlerinde seçim çalışmaları kapsamında gezdiği tüm mahalle ve ilçelerde Şanlıurfa’yı birlikte ve beraber yöneteceğiz sözünü  vatandaşlara  verdi.

AK Parti olarak, Şanlıurfa tarihinde bir ilk olan bu çalışmada vaat değil, taahhütte bulundular. 4 yılda yapacakları 400 projenin sözünü verdiler.

Amaç, Şanlıurfa’nın geleceğe hazırlanması ve marka şehir olmasıydı.Bu konuda Şanlıurfalıları kendilerine inandırdılar, güvenlerini aldılar, en yüksek desteği aldılar.

Şanlıurfa Merkez, İlçe ve Köyler için yapılacak hizmetler için hem başlangıç tarihleri, hem bitiş tarihleri verilmişti.

Gerçekten de bu kadar geniş kapsamlı bir seçim taahhütnamesi Şanlıurfa’da ilk kez geçtiğimiz 2011 genel seçimlerinde verilmişti.

Şayet bu vaat edilenler 4 yıl içersinde gerçekleştirilmiş olsaydı Şanlıurfa, İlçeleriyle birlikte önemli gelişmeler kaydedecekti. Vaatler tutulmuş olacaktı.

Ancak Şanlıurfalılar Bakan Faruk Çelik’in Şanlıurfa’da bulunduğu süre içersinde ortaya koyduğu performansa bakarak 4 yılda 400 projenin hayata geçirilmediğini, 4 yıl 400 projenin hayata geçmediğini tüm Urfalılar biliyor.Şimdi bu 400 projeden bahseden kimse yok.İşte bu anlamda bu seçimin Şanlıurfa için ve Ak Parti için zor geçeceğine inanıyorum.Bu nedenle Şanlıurfa için 7 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimlerini çok önemsiyor.Liyakatlı vekil adayları da bunun için  çok önemlidir.  

Dolayısıyla 7 haziran 2015 genel seçimleri çok önemli. Şanlıurfa’nın tüm planlama sistemi yeniden değişecek. Şanlıurfa’nın ölçüleri değişecek. Yeni ve liyakatlı vekillerle GAP’ın başkenti  yeni bir kimlik kazanacak.Durmak yok,haydi şimdi Şanlıurfa için liyakatlı vekil seçme  zamanı.

DİĞER YAZILAR
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakaryasporlu Caner Şanlıurfaspor'da
Sakaryasporlu Caner Şanlıurfaspor'da
AK Parti İl Başkanlığı binasında intihar girişimi
AK Parti İl Başkanlığı binasında intihar girişimi