Mesele Makam Aşkı mı Hizmet Aşkı mı?
Ömer Dodanlı

Mesele Makam Aşkı mı Hizmet Aşkı mı?

Bu içerik 1157 kez okundu.

 

7 Haziran Milletvekili genel seçimlerinde Şanlıurfa'dan 25.dönem Milletvekili aday adayı olarak 268 Şanlıurfa sevdalısı ,bürokrat,Avukat,Mühendis,Eczacı,İşadamı,Müdür,Müteahit, Tüccar,esnaf,Çiftçi v.s. aday adaylarımız ,Türkiye Büyük Millet Meclisinde Şanlıurfa'yı en önemli şekilde temsil etmek için yarışa girdi. Bunlardan 12 tanesi sıralamaya girecek ancak bu 12 adayın ise hepsinin 7 haziran’da seçilip seçilemeyeceği de garanti değil.

 

Ancak yıllarca parti genel merkezleri tarafından hazırlanıp önümüze konulan adayların meclise adım attıklarından itibaren hizmet aşkıyla gönderdiğimiz vekillerimiz nedense hizmet anlamında Şanlıurfa ve Şanlıurfalılara verdiği sözü tutmadılar.

 

Milletvekili aday adaylarımızın çoğu memlekete hizmet aşkıyla yandığını eylemleriyle ve  söylemleriyle değil herhalde. Milletvekili aday adayları  sıralamaya girene  kadar, kendisiyle aynı konuma gelmek isteyen nice rakibini alt etmek için kurduğu kumpasların masrafların haddi hesabı belli değil.

 

İnanıyorum ki bu aday adaylarının birçoğunun asıl hedefleri Şanlıurfa'ya hizmet etmek değil,bunların asıl hedefi kendi çıkarlarını memleketin çıkarlarından önde tutmanın yanında ihale ve kamu menfaatlerini  yandaşlarına peşkeş çekmektir.

 

Bunlar Milletvekili olunca Devlet bürokrasisinde yandaşlarına ve şirketlerine sağlayacağı bu menfaat yöntemleri de karmaşıklaşır, hatta artık bu işi halletmekle görevli, bu incelikleri bilen kişi ve şirketler devreye girer. Bu işin kuralları vardır.

 

Belli ki bunlar yeni, işin inceliklerini Öğrenirler. ” Bu konuyu özellikle paylaşmak istedim.Özellikle parti genel başkanları  ve bizi yönetecek 25.dönem Milletvekili  adaylarının, Şanlıurfalıların kendilerine yetki verdiği arkadaşlar mesailerini kimlerle harcayacağını, kimlerle görüşeceğini, kimlere çalışacağını iyi düşünmelerini öneriyorum.Yoksa Şanlıurfa 4 yıl daha geriye mi gider bilemiyorum.Şimdiden uyarıyoruz.Bu 4 yıl Şanlıurfa ve Şanlıurfalılar için çok kıymetlidir.İnşallah bu listelerde kendilerine yer bulan arkadaşlar mesailerini kendi çıkarları doğrultusundan ziyade Şanlıurfa için mesailerini harcarlar ve bizde onları alkışlarız.

 

 

Bir başka yazıda buluşmak dileğiyle....

DİĞER YAZILAR
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakaryasporlu Caner Şanlıurfaspor'da
Sakaryasporlu Caner Şanlıurfaspor'da
AK Parti İl Başkanlığı binasında intihar girişimi
AK Parti İl Başkanlığı binasında intihar girişimi